Տիտղոսակիր գեղեցկուհի Գոհար Հարությունյանը հյուրընկալվեց Սփյուռքի նախարարությունում
Մայիսի 4-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Միսս  Հայաստան» հիմնադրամի նախագահ, «Միսս  Հայաստան–1998», «Միսս ԱՊՀ–1999», «Միսիս գլոբ–2009» մրցույթներում հաղթող ճանաչված Գոհար Հարությունյանին:
Նախարարը ողջունեց «Գեղեցկության և նրբագեղության» համահայկական մրցույթ կազմակերպելու՝ «Միսս  Հայաստան» հիմնադրամի նախագահի նախաձեռնությունը, որի նպատակն է ամբողջ աշխարհում գտնել հայուհիներ, ովքեր Հայաստանը կներկայացնեն «Միսս աշխարհ», «Միսս տիեզերք» մրցույթներում:
Գոհար Հարությունյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության, աջակցելու պատրաստակամության համար և նշեց, որ մրցույթի ամփոփիչ փուլը տեղի կունենա սեպտեմբերին, կընտրվեն 25-30 գեղեցկուհի հայուհիներ՝ աշխարհի տարբեր երկրներից և Հայաստանի մարզերից ստացած հայտերի հիման վրա: Մրցույթի մասին հայտարարությունը և հայտերը շուտով կտեղադրվեն «Միսս  Հայաստան» հիմնադրամի պաշտոնական կայքում և կուղարկվեն նաև սփյուռքի բոլոր լրատվամիջոցներին, համահայկական կառույցներին ու համայնքներին:

Титулованная красавица Гоар Арутюнян побывала в Министерстве Диаспоры
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 4 апреля приняла президента фонда «Мисс Армения», победителя конкурсов «Мисс Армения-1998», «Мисс СНГ-1999», «Миссисглоб-2009» Гоар Арутюнян.
Министр приветствовала идею президента фонда «Мисс Армения» организовать общеармянской конкурс «Красоты и элегантности», цель которого – разыскать по всему миру армянок, которые смогут представить Армению на конкурсах «Мисс мир», «Мисс вселенная».
Гоар Арутюнян выразила благодарность за теплый прием, готовность оказать содействие и отметила, что заключительный этап конкурса состоится в сентябре, будут отобраны 25-30 красавиц-армянок на основе заявок из разных стран мира и областей Армении. Объявление и образец заявки вскоре будут размещены на официальном сайте фонда «Мисс Армения», а также будут разосланы во все СМ�? Диаспоры, общеармянские структуры и общины.