Տիտղոսակիր գեղեցկուհի Գոհար Հարությունյանը հյուրընկալվեց Սփյուռքի նախարարությունում
Մայիսի 4-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Միսս  Հայաստան» հիմնադրամի նախագահ, «Միսս  Հայաստան–1998», «Միսս ԱՊՀ–1999», «Միսիս գլոբ–2009» մրցույթներում հաղթող ճանաչված Գոհար Հարությունյանին:
Նախարարը ողջունեց «Գեղեցկության և նրբագեղության» համահայկական մրցույթ կազմակերպելու՝ «Միսս  Հայաստան» հիմնադրամի նախագահի նախաձեռնությունը, որի նպատակն է ամբողջ աշխարհում գտնել հայուհիներ, ովքեր Հայաստանը կներկայացնեն «Միսս աշխարհ», «Միսս տիեզերք» մրցույթներում:
Գոհար Հարությունյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության, աջակցելու պատրաստակամության համար և նշեց, որ մրցույթի ամփոփիչ փուլը տեղի կունենա սեպտեմբերին, կընտրվեն 25-30 գեղեցկուհի հայուհիներ՝ աշխարհի տարբեր երկրներից և Հայաստանի մարզերից ստացած հայտերի հիման վրա: Մրցույթի մասին հայտարարությունը և հայտերը շուտով կտեղադրվեն «Միսս  Հայաստան» հիմնադրամի պաշտոնական կայքում և կուղարկվեն նաև սփյուռքի բոլոր լրատվամիջոցներին, համահայկական կառույցներին ու համայնքներին:

Titular beauty Gohar Harutyunyan hosted at Ministry of Diaspora
On May 4, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received President of the Miss Armenia Foundation, Miss Armenia-1998, Miss CIS-1999 and Miss Globe-2009 Gohar Harutyunyan.
The Minister welcomed the initiative of the President of the Miss Armenia Foundation to organize the “Beauty and Elegance” Pan-Armenian Competition, which is aimed at revealing Armenian females who will represent Armenia at the Miss World and Miss Universe competitions.
Gohar Harutyunyan expressed gratitude for the cordial reception, the willingness for support and noted that the final stage of the competition would be held in September when 25-30 Armenian beauties will be selected based on applications to be received from Armenia’s provinces and different countries around the world. The announcement about the competition and the applications will soon be posted on the official website of the Miss Armenia Foundation and forwarded to all Diaspora Armenian media outlets, as well as to Armenian communities and pan-Armenian organizations.