Հրթիռակոծվել է Հալեպի «Բեթել» վարժարանը
Հոկտեմբերի 10-ին, առավոտյան ժամը՝ 05:00-ին, հրթիռ է ընկել Հալեպի Թելեֆոն հաուայի թաղամասում գտնվող Հայ ավետարանական «Բեթել» վարժարանի վրա:
«Վարժարանի շենքը բավականին վնասներ է կրել: Բարեբախտաբար, մարդկային զոհեր չենք ունեցել: Վաղ առավոտ էր, և դեռ աշակերտները վարժարան չէին եկել,- «Հայերն այսօր»-ի հետ զրույցում ասաց Սիրիայի Հայ ավետարանական եկեղեցիների խորհրդի նախագահ, վերապատվելի Հարություն Սելիմյանը և հավելեց,-Իմ բնակարանը դպրոցից մոտ 30 մետր հեռավորության վրա է գտնվում: Ես հրթիռի ձայնը լսեցի, բայց մտածեցի, որ մեր բնակության վայրից հեռու է ընկել: Եվ միայն առավոտյան պարզեցինք, որ հրթիռի թիրախը մեր վարժարանն էր»:
Չնայած հրթիռակոծությանը՝ վարժարանում դասերը չեն ընդհատվել.«Առավոտյան մենք փորձեցինք ամեն ինչ կարգի բերել, որպեսզի երեխաները շատ բան չտեսնեն, և կարողանանք դասերը շարունակել: Հրթիռը հիմնականում վնասել էր վարժարանի տանիքը և 12-րդ դասարանը: Այդ դասարանի  աշակերտներին մենք այլ դասասենյակ տեղափոխեցինք: Օրերս կսկսենք վերանորոգման աշխատանքները»,-նշեց Հարություն Սելիմյանը:

On October 10 at 05:00, a missile was dropped on Bethel Armenian Evangelical School located in the Telefon Hauai district of Aleppo.
“The building of the school is quite damaged. Fortunately, we didn’t suffer any casualties. It was early in the morning, and the students hadn’t come to school yet,” Chairperson of the Council of Armenian Evangelical Churches of Syria, Rev. Harutyun Selimyan said in an interview with Hayern Aysor, adding: “My apartment is about 30 meters away from the school. I heard a missile dropped, but thought it was far from my residence. In the morning, we found out that the missile had been dropped on our school.”
Despite the shelling, classes continue at the school. “In the morning, we tried to regulate everything so that the children wouldn’t see a lot and could continue their lessons. The missile mainly damaged the school’s roof and the 12th graders’ classroom. We transferred those students to another classroom. We will start renovating the classroom in the next couple of days,” Harutyun Selimyan stated.