ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայ օգնության միության (ՀՕՄ) Իսրայելի պատվիրակությանը
Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՀՕՄ Իսրայելի շրջանային վարչության կողմից Հայաստան ուխտագնացության եկած պատվիրակությանը՝ ՀՕՄ փոխատենապետուհի Մարի Օհաննեսյանի գլխավորությամբ:
Հրանուշ Հակոբյանն իր գոհունակությունը հայտնեց ուխտագնացության գաղափարի համար և կարևորեց, որ այն իրականացվել է հատկապես այս օրերին, երբ համայն հայությունը նշում է Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակը:
Նախարարի պաշտոնակատարը ներկայացրեց անկախության հաստատման և պետականության կայացման ծանր ու դժվար ճանապարհը՝ նշելով, որ այդ  դժվարությունները հաղթահարելի դարձան նաև սփյուռքահայ անհատների և կառույցների, այդ թվում և ՀՕՄ-ի նվիրյալ աշխատանքի շնորհիվ:
«Հատուկ շնորհակալություն եմ հայտնում ՀՕՄ-ուհիներին, որովհետև նրանք աշխատում են երկու ասպարեզում. ընտանեկան և ազգային: Մեծապես գնահատում եմ Հայաստանում, Ջավախքում և Լեռնային Ղարաբաղում կազմակերպության կողմից իրականացվող աշխատանքները: Մենք համագործակցության պայմանագիր ենք ստորագրել ՀՕՄ-ի հետ և նպատակասլաց կերպով քայլ առ քայլ իրականացնում ենք այն», – նշեց Հրանուշ Հակոբյանը:
Հանդիպման ընթացքում նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանը լսեց հյուրերի տպավորություններն ու սրտի անկեղծ խոսքերը և պատասխանեց նրանց հետաքրքրող բազմաթիվ հարցերի:

On September 22, RA Acting Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received the delegation of the Israel Regional Committee of the Armenian Relief Society making a pilgrimage to Armenia. The delegation was led by Vice-Chairwoman of the Armenian Relief Society Mary Ohannesian.
Hranush Hakobyan expressed her satisfaction with the idea of the pilgrimage and attached importance to the fact that it was being made especially on the days when all Armenians of the world are celebrating the 25th anniversary of Independence of the Republic of Armenia.
The Acting Minister talked about the difficult path to the establishment of independence and statehood and stated that the devoted efforts of Diaspora Armenian individuals and organizations, including the Armenian Relief Society also helped make it possible to overcome those difficulties.
“I would like to express special gratitude to the members of the Armenian Relief Society because they work for the nation and their families. I highly appreciate the efforts that the activities that the organization is carrying out in Armenia, Javakhk and Nagorno-Karabakh. The Ministry of Diaspora has signed an agreement on cooperation with the ARS. The Ministry is goal-oriented and is implementing the agreement step-by-step,” Hranush Hakobyan stated.
During the meeting, Acting Minister Hranush Hakobyan listened to the guests as they shared their impressions and expressed their sincere words. The Minister also answered several questions of their concern.