Իրենց տպավորություններով են կիսվում «Իմ Հայաստան» փառատոնի մասնակիցները. տեսանյութ
Հուլիսի 22-29-ը կայացավ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Իմ Հայաստան» համահայկական երրորդ փառատոնի «Պարարվեստի օրերը», որին մասնակցեց աշխարհի 25 երկրից ժամանած 48 պարախումբ:
10 օր շարունակ Սփյուռքից ժամանած պարախմբերը ելույթներ ունեցան Երևանում, Շիրակի, Լոռիի, Արագածոտնի, Արարատի, Գեղարքունիքի, Արմավիրի, Կոտայքի, Վայոց ձորի, Տավուշի մարզերում, ինչպես նաև՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում: Փառատոնի շրջանակներում անցկացվեցին նաև վարպետության դասեր՝ Սփյուռքից ժամանած պարուսույցների համար:
«Հայերն այսօրը» ներկայացնում է պարախմբերի անդամների կարծիքները հայրենիք կատարած այցի և «Իմ Հայաստան» փառատոնի մասին.

Своими впечатлениями делятся участники фестиваля «Моя Армения» (видеоматериал)
«Дни танцевального искусства» третьего общеармянского фестиваля «Моя Армения» Министерства Диаспоры РА, посвященного 25-летию независимости Республики Армения, состоялись 22-29 июля. В них участвовали 48 ансамблей из 25 стран мира.
Десять дней подряд прибывшие из Диаспоры ансамбли  выступали в Ереване, Ширакской, Лорийской, Арагацотнской, Араратской, Гегаркуникской, Армавирской, Котайкской, Вайоцдзорской, Тавушской областях, а также в Нагорно-Карабахской Республике. В рамках фестиваля были проведены также мастер-классы для прибывших из Диаспоры хореографов.
«Армяне сегодня» представляет мнения членов танцевальных ансамблей о поездке на Родину и фестивале «Моя Армения».