Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարությունը, աշխարհահռչակ հյուրերը հարգանքի տուրք մատուցեցին Ծիծեռնակաբերդում
Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ղեկավարությունը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք մատուցեց 1915թ. Օսմանյան Թուրքիայի իրականացրած ոճիրի` Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին:
Անմար կրակի մոտ, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի հանդիսապետությամբ հոգեհանգստյան պաշտոն կատարեց հոգեւոր դասը, պաշտոնատար անձիք գլուխ խոնարհեցին եւ մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին սպանված 1,5 միլիոն հայերի հիշատակը:
Ծիծեռնակաբերդի բարձունք էին եկել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը` տիկնոջ Ռիտա Սարգսյանի հետ, օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների ներկայացուցիչներ, Զինված ուժերի բարձրագույն սպայակազմը, քաղաքական գործիչներ, մտավորականներ, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներ, հայրենակցական միությունների, հասարակական կազմակերպությունների անդամներ:
Երկրի բարձրաստիճան ղեկավարների հետ Ծիծեռնակաբերդի բարձունք են եկել նաև աշխարհահռչակ հայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը, հոլիվուդյան դերասան Ջորջ Քլունին, «Ավրորա» մրցանակաբաշխության հավակնորդներն ու մասնակիցները, «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երկրորդ գլոբալ ֆորումի մասնակիցները:

Высшее руководство Армении, всемирно известные гости отдали дань уважения на Цицернакаберде
Высшее руководство Республики Армения в мемориальном комплексе Цицернакаберд отдало дань уважения памяти невинных жертв преступления, совершенного Османской Турцией  в 1915 году – Геноцида армян.
Под руководством Его Святейшества Католикоса Всех армян у Вечного огня был совершен обряд за упокой душ, официальные лица склонили головы и минутой молчания почтили память 1,5 миллионов погибших армян.
На холм Цицернакаберд пришли Президент РА Серж Саргсян с супругой Ритой Саргсян, представители законодательного и исполнительного органов, высший офицерский  состав Вооруженных сил, политические деятели, представители интеллигенции, руководители аккредитованных в Армении дипломатических миссий, члены земляческих союзов, общественных организаций.
Вместе с высшим руководством страны на холм Цицернакаберд пришли также всемирно известный шансонье, армянин Шарль Азнавур, голливудский актер Джордж Клуни, претенденты и участники конкурса «Аврора», участники второго глобального форума «Против преступления геноцид».