«Շնորհալի» և «Արեգակ» երգչախմբերի ոգեկոչման ելույթը New York Times Square հրապարակում
Ապրիլի 24-ին New York Times Square հրապարակում բողոքի ցույցից հետո տեղի է ունենալու Նյու Յորքում գործող «Շնորհալի» և «Արեգակ» երգչախմբերի ելույթը:
«Արդեն 25 տարի է, որ «Վարդանանց ասպետներ» կազմակերպության կողմից ավանդաբար կազմակերպվում է Հայոց ցեղասպանության ոգեկոչման այս միջոցառումը, որը մեծ մասսայականություն է վայելում: Սուրբ Պատարագի ավարտից հետո սկսվում է միջոցառման համերգային մասը, որին ներկա են լինում համայնքային կազմակերպություններից, միություններից ներկայացուցիչներ, տարբեր նահանգներից քաղաքական գործիչներ, ԱՄՆ Սենատից և Կոնգրեսից անդամներ, նույնիսկ Նյու Յորքում ապրող ականատեսներին են հրավիրում»,-«Հայերն այսօրի» թղթակցին տեղեկացրեց երգչախմբերի գեղարվեստական ղեկավար ու խմբավար, օպերային երգիչ Վաղարշակ Օհանյանը և հավելեց, որ համերգային ծրագրում ընդգրկված են լինելու «Հայր Մեր» կատարումը, «Մեր Հայրենիք» օրհներգը, ինչպես նաև «God bless America» և «The Star-Spangled Banner» ստեղծագործությունները:
«Խրախուսելի են նման միջոցառումներին հատկապես հայ երիտասարդների ներգրավումը, քանի որ այս միջոցով նրանք մոռացության չեն մատնում Հայոց ցեղասպանության հարցը, և որն, ամենակարևորն է, իրենց բողոքի ձայնն են բարձրացնում Հայ Դատի արդարացի լուծման ուղղությամբ»,-իր խոսքը եզրափակեց Վաղարշակ Օհանյանը:

Поминальное выступление хоров «Шнорали» и «Арегак» на площади New York Times Square
После акции протеста 24 апреля на площади New York Times Square состоится выступление функционирующих в Нью-Йорке хоров «Шнорали» и «Арегак».
«Уже 25 лет организация «Вардананц аспетнер» организует мероприятие поминовения Геноцида армян, для участия в котором собирается много людей. По завершении Священной Литургии начинается концертная часть мероприятия, на которой присутствуют  представители общинных организаций и союзов, политические деятели из разных штатов, члены Сената и Конгресса США, приглашаем даже живущих в Нью-Йорке свидетелей», – сообщил корреспонденту «Армяне сегодня» художественный руководитель и хормейстер хоров, оперный певец Вагаршак Оганян, добавив, что в концертную программу будут включены «Отче наш», гимн «Наша Родина», а также произведения «God bless America» и  «The Star-Spangled Banner».
«Заслуживает поощрения участие в таких мероприятиях, особенно армянской молодежи, поскольку посредством этого они не предают забвению вопрос Геноцида армян, и что самое главное, возвышают свой голос протеста за справедливое решение Ай-Дат», – заключил Вагаршак Оганян.