Հայոց ցեղասպանության 101-րդ տարելիցի ոգեկոչման արարողություններ Ստամբուլում
Հայոց ցեղասպանության 101-րդ տարելիցին ոգեկոչման արարողություններ տեղի կունենան Թուրքիայում` Ստամբուլում:
Ինչպես հաղորդում է «Արﬔնպրես»-ը, նախորդ տարիների նման այս տարի ևս թուրքական «Ոչ ասա ռասիզﬕն և խտրականությանը» կազմակերպությունը նախաձեռնել է ﬕ շարք ﬕջոցառուﬓեր:
Ապրիլի 22-ին «Ջեզայիր» սրահում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս, որտեղ կներկայացվեն ոգեկոչման արարողությունները և կդատապարտվի հայերի դեմ Օսմանյան Թուրքիայում իրականացված ոճրագործությունը:
Ապրիլի 24-ին Շիշլիի հայկական գերեզմանատանը Թուրքիայի ժամանակով 15:30-ին կոգեկոչվի թուրքական բանակում էթնիկ խտրականության և ատելության հողի վրա սպանված հայ զինվոր Սևակ Բալըքչըի հիշատակը:
Ավելի ուշ` 19:15-ին Ստամբուլի կենտրոնական` Իսթիքլալ պողոտայում կկայանա ոգեկոչման գլխավոր արարողությունը:

Armenian Genocide victims to be honored in Istanbul
Commemorative events on the 101st anniversary of the Armenian Genocide will be held in Istanbul. As “Armenpress” reports, a number of events are planned by the “No to racism and discrimination” organization this year.
On April 22 a press conference will be held in the “Cezayir” hall where details will be presented. A commemoration of Sevak Balkchri, an Armenian serviceman of the Turkish army who was killed by ethnic hatred will be held on April 24 in the Armenian cemetery of Shishli, at 15:30 local time.