Հայաստանի պատվիրակությունն այցելեց Հարվարդի համալսարան
Աշխարհի ամենահայտնի ու հեղինակավոր համալսարաններից մեկը՝ Հարվարդի համալսարանը գտնվում է Մասաչուսեթս նահանգի Բոստոն և Քեմբրիջ քաղաքներում:  Այն այսօր ունի ավելի քան 360.000 շրջանավարտ աշխարհի 190 երկրներում:
ԱՄՆ տարածքում ամենահին այս համալսարանն ունի 12 կրթական հաստատություն, որոնցից մեկը Քենեդիի անվան հասարակական հարցերով հաստատությունն է՝ Կառավարման դպրոցը:
«Հայերն այսօր»-ի տեղեկացմամբ՝ մարտի 30-ին հենց այստեղ այց կատարեց Հայաստանի պատվիրակությունը, որի կազմում է նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը խոսեց Հայաստանի քաղաքականության, Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի, Հայաստանի խնդիրները երկրի ներսում լուծելու մասին: Նա հույս տայտնեց, որ աճող հնարավորությունների պայմաններում կավելանա նման հաստատություններ ավարտած և Հայաստան վերադարձող հայ շրջանավարտների թիվը:
Նշենք, որ Հայաստանի պատվիրակության այցի կապակցությամբ Հարվարդի համալսարանի գլխավոր շենքերից մեկի ճակատին ԱՄՆ-ի դրոշի կողքին ծածանվում էր նաև Հայաստանի պետական դրոշը:

Armenian delegation visits Harvard University
Located in the cities of Boston and Cambridge of Massachusetts, Harvard University is one of the world’s most famous and most prestigious universities with over 360,000 alumni in 190 countries around the world.
This oldest American university has 12 educational institutions, one of which is the John F. Kennedy School of Government.
According to Hayern Aysor, on March 30, the delegation of Armenia, which includes RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, visited the John F. Kennedy School of Government. President Serzh Sargsyan talked about Armenia’s policies, the Nagorno-Karabakh conflict and the problem with solving Armenia’s problems within the country. He voiced hope that the growing opportunities would also help increase the number of returning Armenian alumni having graduated from such educational institutions.
Let us mention that the national flag of Armenia was also waving next to the US national flag on the frontal of one of the main buildings of the University of Harvard on the occasion of the Armenian delegation’s visit.