Հայաստանի պատվիրակությունն այցելեց Հարվարդի համալսարան
Աշխարհի ամենահայտնի ու հեղինակավոր համալսարաններից մեկը՝ Հարվարդի համալսարանը գտնվում է Մասաչուսեթս նահանգի Բոստոն և Քեմբրիջ քաղաքներում:  Այն այսօր ունի ավելի քան 360.000 շրջանավարտ աշխարհի 190 երկրներում:
ԱՄՆ տարածքում ամենահին այս համալսարանն ունի 12 կրթական հաստատություն, որոնցից մեկը Քենեդիի անվան հասարակական հարցերով հաստատությունն է՝ Կառավարման դպրոցը:
«Հայերն այսօր»-ի տեղեկացմամբ՝ մարտի 30-ին հենց այստեղ այց կատարեց Հայաստանի պատվիրակությունը, որի կազմում է նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը խոսեց Հայաստանի քաղաքականության, Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի, Հայաստանի խնդիրները երկրի ներսում լուծելու մասին: Նա հույս տայտնեց, որ աճող հնարավորությունների պայմաններում կավելանա նման հաստատություններ ավարտած և Հայաստան վերադարձող հայ շրջանավարտների թիվը:
Նշենք, որ Հայաստանի պատվիրակության այցի կապակցությամբ Հարվարդի համալսարանի գլխավոր շենքերից մեկի ճակատին ԱՄՆ-ի դրոշի կողքին ծածանվում էր նաև Հայաստանի պետական դրոշը:

Делегация Армении посетила Гарвардский университет
Один из самых известных и престижных университетов мира – Гарвардский университет, – находится в городах Бостон и Кембридж штата Массачусетс. Сегодня здесь имеется свыше 360.000 выпускников в 190 странах.
Самый старый университет на территории США имеет 12 образовательных учреждений, одним из которых является учреждение по общественным вопросам имени Кеннеди – Школа управления.
Как передает «Армяне сегодня», 30 марта именно ее посетила делегация Армении, в составе которой и министр Диаспоры РА Грануш Акопян. Президент Серж Саргсян говорил о политике Армении, проблеме Нагорного Карабаха, о решении проблем Армении внутри страны. Он выразил надежду, что в условиях растущих возможностей возрастет и число окончивших подобные заведения и возвратившихся в Армению выпускников-армян.
Отметим, что в связи с визитом армянской делегации на фронтоне здания одного из главных корпусов Гарвардского университета рядом с флагом США реял и армянский Триколор.