Սիրիահայերի ձեռքի աշխատանքների ցուցահանդես-տոնավաճառ՝ նվիրված Տեառնընդառաջ տոնին
Փետրվարի 11-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության և «Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող կենտրոն» ՀԿ-ի նախաձեռնությամբ Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Տեառնընդառաջ տոնի առթիվ ԵՊՀ Հայ բանասիրության ֆակուլտետի նախասրահում մեկնարկեց ավանդական դարձած Սիրիահայ մշակույթի շունչը Երևանում» բարեգործական ցուցահանդես-տոնավաճառը:
Ցուցահանդես-տոնավաճառ այցելեց ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Նա շրջեց ցուցասրահում, ծանոթացավ սիրիահայերի աշխատանքներին :
Այնուհետև նախարարը շնորհակալություն հայտնեց Երևանի պետական համալսարանի ղեկավարությանը, որն իր դռները բացել է սիրիահայերի առջև, ովքեր հնարավորություն ունեցան իրենց արհեստը, ձեռքի աշխատանքները, արվեստը ներկայացնելու նաև ուսանողությանը:
Ցուցահանդեսին ներկայացված էին 40-ից ավելի սիրիահայերի ձեռագործ աշխատանքներ, զարդեր, հրուշակեղեն, արևելյան ուտեստներ:

Выставка-продажа работ сирийских армян, посвященная Тиарнэндарач
11 февраля по инициативе Министерства Диаспоры и общественной организации «Центр по координации проблем сирийских армян» в преддверии праздника Армянской Апостольской церкви Тиарнэндарач в фойе факультета армянской филологии Ереванского государственного университета стартовала ставшая традиционной благотворительная выставка-продажа «Дыхание культуры сирийских армян в Ереване».
Выставку-продажу посетила министр Диаспоры Грануш Акопян. Она ознакомилась с представленными работами сирийских армян.
Затем министр поблагодарила руководство ЕГУ, открывшего двери учебного заведения перед сирийскими армянами, которые получили возможность представить свое искусство, работы также студентам.
На выставке представлены свыше четырех десятков произведений, а также украшения, блюда восточной кухни.