Եվգենի Կիսինը ելույթ չի ունենա Թուրքիայում, քանի դեռ այն չի ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
«Իմ անձնական համոզմունքն է, որ եթե երաժիշտներից շատերը հրաժարվեն ելույթ ունենալ Թուրքիայում, այնտեղ կհասկանան, որ ժողովուրդը տուժում է իր ղեկավարների արարքներից՝ ինչն էլ կխթանի կիրթ մտածելակերպով մարդկանց առավել տեղեկացվածությանը»,-ասել է Եվգենի Կիսինը:
Նա նշել է նաև, որ արդեն վեց տարի է, ինչ ելույթ չի ունեցել Ռուսաստանում, սակայն հնարարավոր է, որ այնտեղ հանդես գա 2017-ին:
Հիշեցնենք, որ Եվգենի Կիսինը վերջին երեք տարիների ընթացքում երկու անգամ Հայաստան է ժամանել (2012թ, 2015թ) մենահամերգային մեծ ծրագրերով, ինչպես նաև խոշոր բարեգործական ձեռնարկներով:

Евгений Кисин не будет выступать в Турции, покуда она не признала Геноцид армян
Нью-Йорк Таймс в номере от 13 декабря опубликовала интервью в Евгением Кисиным, в котором последний вновь коснулся признания Турцией Геноцида армян, в частности, отметив, что не будет выступать в Турции, покуда ее правительство не признало массовой истребление армян 1915 года  Геноцидом.
«По моему личному убеждению, если многие музыканты откажутся выступать в Турции, то там поймут, что народ страдает от деяний своих руководителей, что и стимулирует большую информированность образованных людей», – сказал Евгений Кисин.
Он также отметил, что уже 6 лет не выступал в России, однако возможно, что в 2017-м выступит.
Напомним, что в течение последних 3 лет Евгений Кисин дважды выступал в Армении (2012 и 2015гг.) с большими сольными программами, а также крупными благотворительными мероприятиями.