ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց իրանահայ լոնդոնաբնակ նկարիչ Էդման Այվազյանին
Նոյեմբերի 23-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց իրանահայ նկարիչ (ներկայումս լոնդոնաբնակ) Էդման Այվազյանին և նրա տիկնոջը՝ Թելմա Այվազյանին:
Էդման Այվազյանը շնորհակալություն հայտնեց նախարարին՝ Հայաստանի ազգային պատկերասրահում իր ցուցահանդեսի բացմանը ներկա գտնվելու և իրեն նախարարության «Արշիլ Գորկի» մեդալով պարգևատրելու համար:
Մեկ անգամ ևս բարձր գնահատելով Էդման Այվազյանի ստեղծագործական վաստակը և ճարտարապետական ու դիզայներական նախագծերը՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հույս հայտնեց, որ մի օր Հայաստանում իրողություն կդառնա Վարպետի ստեղծագործությունների մնայուն թանգարանի գոյությունը:

Министр диаспоры РА приняла иранского художника армянского происхождения Эдмана Айвазяна
23-го ноября министр диаспоры Грануш Акопян приняла иранского художника армянского происхождения (ныне проживающего в Лондоне) Эдмана Айвазяна с супругой Тельмой Айвазян.
Эдман Айвазян поблагодарил министра за участие в открытии его выставки в Национальной картинной галерее Армении и награждение его медалью министерства диаспоры РА “Аршил Горки”.
Министр Грануш Акопян, высоко оценив творческие заслуги Эдмана Айвазяна, его архитектурные и дизайнерские проекты выразила надежду, что когда нибудь Музей творчества мастера в Армении станет реальностью.