Կավարտվի «Արի տուն» ծրագրի 5-րդ փուլը
Հուլիսի 31-ին, ժամը 18.30-ին Ծաղկաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի 5-րդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին կմասնակցեն սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, նախարարության աշխատաակիցներ, հյուրեր:
Արիտունցիները հանդես կգան համերգային ծրագրով, որը պատրաստել են ճամբարային օրերի ընթացքում: Ծրագրի մասնակիցներին կողջունի մեներգչուհի Անահիտ Սահակյանը:
Նշենք, որ ծրագրի հինգերորդ փուլին մասնակցում է 144 երիտասարդ՝ աշխարհի 15 երկրից. ՌԴ-ից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Վրաստանից, ԱՄՆ-ից, Կիպրոսից, Սիրիայից, Լիբանանից, Գերմանիայից, Ֆրանսիայից, Լեհաստանից, Կանադայից, Շվեդիայից, Բելգիայից, Պորտուգալիայից:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի հուլիսի 31-ին, ժ.17.00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության շենքի առջևից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բ/կ):

Fifth stage of “Ari Tun” Program is drawing to an end
The fifth stage of the “Ari Tun” Program of the RA Ministry of Diaspora will end with a solemn closing ceremony to be held at the “Ari Tun” Camp in Tsaghkadzor with the participation of RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, as well as guests and employees of the RA Ministry of Diaspora on July 31 at 18:30.
The participants of the fifth stage will perform songs and dances that they had learned during their days at the camp, and singer Anahit Sahakyan will express her greetings with a performance.
Let us mention that the fifth stage of the program was held with the participation of 144 young Armenians from 15 countries around the world, including the Russian Federation, Belarus, Kazakhstan, Georgia, the USA, Cyprus, Syria, Lebanon, Germany, France, Poland, Canada, Sweden, Belgium and Portugal.
The bus for journalists will move from the front of the building of the RA Ministry of Diaspora on July 31 at 17:00 (Address: 26/1 V. Sargsyan St., Erebuni Plaza Business Center).