Կավարտվի «Արի տուն» ծրագրի 5-րդ փուլը
Հուլիսի 31-ին, ժամը 18.30-ին Ծաղկաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի 5-րդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին կմասնակցեն սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, նախարարության աշխատաակիցներ, հյուրեր:
Արիտունցիները հանդես կգան համերգային ծրագրով, որը պատրաստել են ճամբարային օրերի ընթացքում: Ծրագրի մասնակիցներին կողջունի մեներգչուհի Անահիտ Սահակյանը:
Նշենք, որ ծրագրի հինգերորդ փուլին մասնակցում է 144 երիտասարդ՝ աշխարհի 15 երկրից. ՌԴ-ից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Վրաստանից, ԱՄՆ-ից, Կիպրոսից, Սիրիայից, Լիբանանից, Գերմանիայից, Ֆրանսիայից, Լեհաստանից, Կանադայից, Շվեդիայից, Բելգիայից, Պորտուգալիայից:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի հուլիսի 31-ին, ժ.17.00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության շենքի առջևից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բ/կ):

Завершится еще один этап программы «Ари тун»
В Цахкадзорском лагере «Ари тун» 31 июля в 18:30  состоится торжественная церемония закрытия 5 этапа программы Министерства Диаспоры РА «Ари тун», в которой примут участие министр Диаспоры РА Грануш Акопян, сотрудники Министерства, гости.
Аритунцы выступят с концертной программой, которую подготовили за дни пребывания в лагере. Участников программы приветствует солистка Анаит Саакян.
Отметим, что в 5-м этапе программы участвуют 144 молодых человека из 15 стран – РФ, Беларуси, Казахстана, Грузии, США, Кипра, Сирии, Ливана, Германии, Франции, Польши, Канады, Швеции, Бельгии, Португалии.
Автобус для проезда журналистов отправится 31 июля в 17:00 от здания Министерства Диаспоры РА (адрес: В.Саркисяна, 26/1, б/ц «Эребуни плаза»).