Մարտունու և Ասկերանի ուղղությամբ ինտենսիվ փոխհրաձգություն է ընթանում
Ղարաբաղա­ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կրկին անհանգիստ է: Այսօր ժամը 14:00-­ից սկսած առաջնային գծի արևելյան (Մարտունու և Ասկերանի) ուղղությամբ հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌՊԳ­7 տիպի նռնականետերից կրակի տակ է առել հայկական դիրքերը: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, այս պահի դրությամբ կողմերի միջև ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է: Շփման գծի ողջ երկարությամբ հայ դիրքապահները վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և իրավիճակը պահում աչալուրջ վերահսկողության տակ: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնային գծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը կրում է ադրբեջանական կողմը:

Intensive shooting in Martuni and Askeran directions
The front line of KarabakhAzerbaijan opposing armies is again tense. The adversary has been firing the Armenian positions by different­caliber weapons, including 60 mm mortars and RPG­ 7 grenade launchers, in the eastern front line (Martuni and Askeran directions) since today, 14:00. Front line subunits of the Defense Army have responded.
As”Armenpress” was informed from the Press Service of the NKR Defense Ministry, the intensive shooting continues between the sides. Throughout the entire front line Armenian front­line infantry performs its duties confidently keeping a vigilant control of the situation. Defense Ministry of NKR announces that the entire responsibility for tension on the front line falls on Azerbaijan.