Մարտունու և Ասկերանի ուղղությամբ ինտենսիվ փոխհրաձգություն է ընթանում
Ղարաբաղա­ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կրկին անհանգիստ է: Այսօր ժամը 14:00-­ից սկսած առաջնային գծի արևելյան (Մարտունու և Ասկերանի) ուղղությամբ հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌՊԳ­7 տիպի նռնականետերից կրակի տակ է առել հայկական դիրքերը: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, այս պահի դրությամբ կողմերի միջև ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է: Շփման գծի ողջ երկարությամբ հայ դիրքապահները վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և իրավիճակը պահում աչալուրջ վերահսկողության տակ: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնային գծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը կրում է ադրբեջանական կողմը:

�?нтенсивная перестрелка в направлении Мартуни и Аскерана
Вновь неспокойно на линии соприкосновения азербайджанских и карабахских противоборствующих сил. Сегодня, с 14:00 часов в восточном направлении (Мартуни и Аскерана) передовой линии противник обстреливал армянские позиции из орудий разного калибра, в том числе минометов 60 миллиметрового калибра, гранатометов РПГ7.
Передовые силы Армии обороны Арцаха предприняли ответные действия. Как сообщили Арменпресс в пресс службе АО НКР, в настоящий момент перестрелка продолжается. Передовые силы АО продолжают уверенно и бдительно контролировать линию соприкосновения по всей ее протяженности. Министерство обороны НКР заявляет, что вся ответственность за эскалацию напряженности по всей протяженности линии соприкосновения лежит на азербайджанской стороне.