Տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլի բացման արարողությունը
Հուլիսի 06-ին, ժ.11:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլի բացման հանդիսավոր արարողությունը (հասցեն՝ Վ. Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» դահլիճ):
«Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլի մասնակիցներին կողջունի ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Իրենց կատարումներով ծրագրի մասնակիցներին կողջունեն Վանաձորի պոեզիայի թատրոնի հիմնադիր ղեկավար Ջիվան Սարգսյանը, Հայաստանի ձայնը 2-րդ եթերաշրջանի մասնակից, հալեպահայ Արմեն Չամիչյանը :
Ծրագրի երրորդ փուլին կմասնակցի 151 երիտասարդ՝ աշխարհի 17 երկրից. ՌԴ-ից, Աբխազիայից, Ֆրանսիայից, Վրաստանից, Ուկրաինայից, Ղազախստանից, Շվեդիայից, ԱՄՆ-ից, Գերմանիայից, Բելգիայից, Լեհաստանից, Լիբանանից, Բելառուսից, Սիրիայից, Չեխիայից, Իտալիայից, առաջին անգամ նաև Չինաստանից:
Ինչպես նախորդ փուլերին, այս փուլին ևս «Արի տունն» ունի 4-օրյա ճամբարային ծրագիր, որը կազմակերպվում է Ծաղկաձորում:

RA Ministry of Diaspora to launch third stage of “Ari Tun” Program
The third stage of the 2015 “Ari Tun” Program will be launched with a grand opening ceremony at the RA Ministry of Diaspora on July 6 at 11:00 (Address: Erebuni Plaza Business Center, 26/1 V. Sargsyan St., 9th floor, Erebuni Hall).
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan will welcome the participants of the third stage of the “Ari Tun” Program.
The ceremony will include performances by founding director of the Poetry Theater of Vanadzor Jivan Sargsyan and Aleppo-Armenian participant of the 2nd season of the Voice of Armenia TV contest Armen Chamichian.
The third stage will be held with the participation of 151 young Armenians from 17 countries, including the Russian Federation, Abkhazia, France, Georgia, the Ukraine, Kazakhstan, Sweden, the USA, Germany, Belgium, Poland, Lebanon, Belarus, Syria, the Czech Republic, Italy and, for the first time, from China.
Like the previous stages, this stage will also include a four-day camping event at the “Ari Tun” Camp in Tsaghkadzor.