Տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլի բացման արարողությունը
Հուլիսի 06-ին, ժ.11:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլի բացման հանդիսավոր արարողությունը (հասցեն՝ Վ. Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» դահլիճ):
«Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլի մասնակիցներին կողջունի ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Իրենց կատարումներով ծրագրի մասնակիցներին կողջունեն Վանաձորի պոեզիայի թատրոնի հիմնադիր ղեկավար Ջիվան Սարգսյանը, Հայաստանի ձայնը 2-րդ եթերաշրջանի մասնակից, հալեպահայ Արմեն Չամիչյանը :
Ծրագրի երրորդ փուլին կմասնակցի 151 երիտասարդ՝ աշխարհի 17 երկրից. ՌԴ-ից, Աբխազիայից, Ֆրանսիայից, Վրաստանից, Ուկրաինայից, Ղազախստանից, Շվեդիայից, ԱՄՆ-ից, Գերմանիայից, Բելգիայից, Լեհաստանից, Լիբանանից, Բելառուսից, Սիրիայից, Չեխիայից, Իտալիայից, առաջին անգամ նաև Չինաստանից:
Ինչպես նախորդ փուլերին, այս փուլին ևս «Արի տունն» ունի 4-օրյա ճամբարային ծրագիր, որը կազմակերպվում է Ծաղկաձորում:

Состоится церемония открытия 3-го этапа программы «Ари тун»
В Министерстве Диаспоры РА 6 июля в 11:00 состоится торжественная церемония открытия 3-го этапа программы «Ари тун» (адрес: В.Саркисяна 26/1, бизнес-центр «Эребуни плаза», 9 этаж, зал «Эребуни»).
Участников 3-го этапа программы «Ари тун» поздравит министр Диаспоры РА Грануш Акопян.
Своим исполнением участников программы приветствуют учредитель-руководитель Ванадзорского театра поэзии Дживан Саркисян, участник второго этапа конкурса «Голос Армении», армянин из Алеппо Армен Чамичян.
В третьем этапе программы примут участие 151 молодой человек из 17 стран – РФ, Абхазии, Франции, Грузии, Украины, Казахстана, Швеции, США, Германии, Бельгии, Польши, Ливана, Беларуси, Сирии, Чехии �?талии, а также впервые – Китая.
Как и в предыдущие этапы, «Ари тун» имеет 4-дневную лагерную программу, которая будет организована в Цахкадзоре.