Նունե Եսայանի «Կանք, պիտի լինենք և դեռ շատանանք» համերգի շրջագայությունը կմեկնարկի Կիպրոսից
ՀՀ սփյուռքի նախարարության և Եվրոպայի համայնքների ու կառույցների նախաձեռնությամբ հունիսի 12-ին կմեկնարկի Նունե Եսայանի «Կանք, պիտի լինենք և դեռ շատանանք» համերգի շրջագայությունը։
«Հայերն այսօր»-ի հաղորդմամբ՝ առաջին համերգը տեղի կունենա Նիկոսիայի (Կիպրոս) «University of Nicosia»-ի մեծ բացօթյա ամֆիթատրոնում։ Կիպրոսում համերգի համակազմակերպիչներն են Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող Կիպրոսի հանձնախումբը և Կիպրահայ համայնքը։
Հաջորդ համերգը տեղի կունենա hունիսի 15-ին Աթենքում (Հունաստան)՝ նախաձեռնությամբ Հունաստանի «Համազգային» հայ կրթական և մշակութային միության։
Վիեննայում (Ավստրիա) համերգը տեղի կունենայ hունիսի 17-ին՝ նախաձեռնությամբ Ավստրիայի Հայ Առաքելական Եկեղեցական խորհրդի։
Մյունխենում եւ Համբուրգում (Գերմանիա) համերգը տեղի կունենա hունիսի 19-ին եւ 20-ին՝ նախաձեռնությամբ «Հայաստան» համահայկական հիմնդարամի Գերմանիայի մասնաճյուղի։
Մարսելում (Ֆրանսիա) համերգը տեղի կունենա հունիսի 21-ին՝ նախաձեռնությամբ «Մարսել-Պրովանս-Արմենի 2015» միության:

Нуне ЕСАЯН: Концертное турне «Мы есть, мы будем и нас будет больше» стартует в Кипре
По инициативе Министерства Диаспоры РА, общин и структур Европы 12 июня стартует концертное турне Нуне Есаян «Мы есть, мы будем и нас будет больше».
Как сообщает «Армяне сегодня», первый концерт состоится в большом амфитеатре под открытым небом  «University of Nicosia» Никосии (Кипр). Соорганизаторами концерта на Кипре является Кипрская комиссия по координации мероприятий 100-летияч Геноцида армян и армянская община Кипра.
Следующий концерт состоится 15 июня в Афиназ (Греция) – по инициативе армянского образовательного и культурного союза «Амазгаин» Греции.
В Вене (Австрия) концерт состоится 17 июня – его инициировал Армянский Апостольский церковный союз Австрии.
В Мюнхене и Гамбурге (Германия) концерты состоятся 19 и 20 июня по инициативе Германского отделения Общеармянского фонда «Айастан».