Ստամբուլում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառում կանցկացվի
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ Ստամբուլում հիշատակի միջոցառումներ կանցկացվեն: Թուրքական «DurDe» հասարակական նախաձեռնությունը մարտի 27-ին ժողով է գումարելու, որին կմասնակցեն հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, եվրոպացի ակտիվիստներ, գրում է ermenihaber.am-ը:
Ժողովին ներկա կլինեն նաև հայ մտավորականներ և արվեստագետներ: «DurDe» հասարակական նախաձեռնության կայքում հրապարակված տեղեկության համաձայն՝ ժողովին ներկա կգտնվեն «Եվրոպական հասարակական հակառասիստական շարժման» (EGAM) նախագահ Բենիամին Աբթանը, «Հայկական ընդհանուր բարեգործական միության» (ՀԲԸՄ)  Եվրոպայի պատասխանատու Նիկոլա Դավիթյանը:
Միջոցառումը տեղի կունենա մարտի 27-ին Ստամբուլում: Թուրքական հասարակական կազմակերությունների և ակտիվիստների հետ հանդիպման ժամանակ կքննարկվեն հարցեր` կապված համատեղ պայքարի կազմակերպման հետ: Նշվում է, որ հանդիպումն անցկացվելու է դռնբաց պայմաններում:

В Стамбуле состоится мероприятие, посвященное 100-летию Геноцида армян
В связи со 100-летием Геноцида армян в Стамбуле состоятся поминальные мероприятия. Турецкая общественная инициатива «DurDe» 27 марта созывает собрание, в котором примут участие представители общественных организаций, европейские активисты, пишет ermenihaber.am.
На собрании будут присутствовать также представители армянской интеллигенции и деятели искусства. Согласно сведениям, опубликованным на сайте общественной инициативы «DurDe», на собрании будет присутствовать председатель «Европейского общественного антироссийского движения» Бениамин Абтан, ответственный за Европу Всеобщего армянского благотворительного союза Никола Давитян.
Мероприятие состоится 27 марта в Стамбуле. На встрече турецких общественных организаций и активистов будут обсуждены вопросы, касающиеся организации совместной борьбы.