Տեղի կունենա Դերսիմի տարածաշրջանից ժամանած գյուղապետերի մամուլի ասուլիսը
Մարտի 24-ին, ժ. 11:00-ին Դերսիմի տարածաշրջանից Հայաստան ժամանած 9 գյուղապետերը կայցելեն Ծիծեռնակաբերդ:
Մարտի 24-ին, ժ.13:00-ին «Հիշողության արթնացում» ծրագրի շրջանակներում ՀՀ սփյուռքի նախարարության և Մոդուս Վիվենդի կենտրոնի նախաձեռնությամբ «Պոստ Սկրիպտում» մամուլի ակումբում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս, որին կմասնակցեն Մոդուս Վիվենդի կենտրոնի ղեկավար Արա Պապյանը և Դերսիմի տարածաշրջանից Հայաստան ժամանած 9 գյուղապետերը (Հասցեն՝ մամուլի շենք, 3-րդ հարկ, հասցեն՝ Արշակունյաց պողոտա, 2ա):
Գյուղապետերը՝  Դերսիմի միությունների դաշնակցության նախագահ Ահմետ Բալկըսի ու Դերսիմի հայերի և ալեվիների միության նախագահ Սերկան Սարիատաշի գլխավորությամբ, այցելել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, Խոր Վիրապ, Հայաստանի պատմության թանգարան և Մատենադարան, ընդունելության արժանացել Արարատի մարզում, Երևանում:
Լրագրողների տեղափոխման համար կտրամադրվի ավտոբուս՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության շենքի առջից դեպի Ծիծեռնակաբերդ, ապա՝ Մամուլի շենք:

Состоится пресс-конференция сельских старост, прибывших из региона Дерсима
В тот же день в 13:00 в рамках программы «Пробуждение памяти» по инициативе Министерства Диаспоры РА и центра Модус Вивенди в пресс-клубе «Пост Скриптум» состоится пресс-конференция, в которой примут участие руководитель центра Модус Вивенди Ара Памян и девять сельских старост, прибывших из региона Дерсима (Адрес: пр. Аршщакуняц, 2А, Дом печати, 3-й этаж,)
Сельские старосты во главе с председателем федерации союзов Дерсима Ахметом Балкэси и председателем союза армян и алевитов Дерсима Серканом Сариаташем, посетили Первопрестольный Святой Эчмиадзин, , Хор Вирап, Музей истории Армении и Матенадаран, присутствовали на приемах в Араратской области и Ереване.
Для доставки журналистов будет предоставлен автобус: от здания Министерства Диаспоры РА в Цицернакаберд, затем – к Дому печати.