Եվրախորհրդարանականները հարգել են Վահան Հովհաննիսյանի հիշատակը
Եվրախորհրդարանականները Երևանում «Եվրանեսթ» ԽՎ լիագումար նիստում հարգել են Վահան Հովհաննիսյանի հիշատակը։ Նման առաջարկով հանդես է եկել վեհաժողովի համանախագահ Բորիս Տարասյուկը։
«Վահան Հովհաննիսյանն այն մարդն էր, որն իր լուման ներդրեց «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի կայացման գործում։ Նա պրոֆեսիոնալ, խարիզմատիկ անկոտրում եւ ճկուն անձնավորություն էր»,- հայտարարել է Տարասյուկը։
Հիշեցնենք, որ Վահան Հովհաննիսյանը (1956 – 2014) երկար ժամանակ «Եվրանեսթում» հայկական պատվիրակության ղեկավարն էր։ Նա ՀՅԴ կուսակցության ամենախարիզմատիկ առաջնորդներից էր։ 1999-2013թթ. եղել է ՀՀ խորհրդարանի պատգամավոր։ 2013թ. դեկտեմբերի 28-ին Հովհաննիսյանը նշանակվել էր Գերմանիայում Հայաստանի դեսպան։

Members of European Parliament paid tribute to Vahan Hovhannisyan
Members of the European Parliament paid tribute to Vahan Hovhannisyan during the plenary session of EURONEST Parliamentary Assembly in Yerevan. Vice-President of the Assembly Boris Tarasyuk had made the proposal.
“Vahan Hovhannisyan was the person who made his contributions to the development of EURONEST Parliamentary Assembly. He was a professional, charismatic, unwavering and resilient individual,” Tarasyuk declared.
Let us remind that Vahan Hovhannisyan (1956-2014) had served as head of the Armenian Delegation to EURONEST Parliamentary Assembly for many years. He was one of the most charismatic pioneers of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun. From 1999 to 2013, he was a Deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia. On December 28, 2013, Vahan Hovhannisyan was appointed Armenia’s Ambassador to Germany.