Եվրախորհրդարանականները հարգել են Վահան Հովհաննիսյանի հիշատակը
Եվրախորհրդարանականները Երևանում «Եվրանեսթ» ԽՎ լիագումար նիստում հարգել են Վահան Հովհաննիսյանի հիշատակը։ Նման առաջարկով հանդես է եկել վեհաժողովի համանախագահ Բորիս Տարասյուկը։
«Վահան Հովհաննիսյանն այն մարդն էր, որն իր լուման ներդրեց «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի կայացման գործում։ Նա պրոֆեսիոնալ, խարիզմատիկ անկոտրում եւ ճկուն անձնավորություն էր»,- հայտարարել է Տարասյուկը։
Հիշեցնենք, որ Վահան Հովհաննիսյանը (1956 – 2014) երկար ժամանակ «Եվրանեսթում» հայկական պատվիրակության ղեկավարն էր։ Նա ՀՅԴ կուսակցության ամենախարիզմատիկ առաջնորդներից էր։ 1999-2013թթ. եղել է ՀՀ խորհրդարանի պատգամավոր։ 2013թ. դեկտեմբերի 28-ին Հովհաննիսյանը նշանակվել էր Գերմանիայում Հայաստանի դեսպան։

Европарламентарии почтили память Ваана Ованнисяна
На пленарном заседании ПА «Евронест» в Ереване европарламентарии почтили память Ваана Ованнисяна. С таким предложением выступил сопредседатель ассамблеи Борис Тарасюк.
«Ваан Ованнисян был тем человеком, который внес свой вклад в дело становления парламентской ассамблеи «Евронест». Он был профессиональным, харизматичным, непоколебимым и гибким деятелем», – заявил Тарасюк.
Напомним, что Ваан Ованнисян (1956-2014) долгие годы был руководителем армянской делегации в «Евронест». Он был одним из самых харизматичных лидеров АРФД. В 1999-2013гг. был депутатом парламента РА. 28 декабря 2013 года Ованнисян был назначен послом Армении в Германии.