Վիրահայոց թեմը միացավ «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide» ակցիային
2014 թվականի նոյեմբերի 9-ին, Վիրահայոց թեմի Թբիլիսիի Սուրբ Էջմիածին եկեղեցու հարակից տարածքում, կիրակնօրյա Սուրբ Պատարագին հաջորդեց «Հայարտուն» կենտրոնի (ղեկավար՝ Լևոն Չիդիլյան) և թեմի երիտասարդության հարցերի բաժնի (տնօրեն՝ Վալերի Բադալյան) կազմակերպած «Կանք և կլինենք» նշանաբանով բողոքի գործողությունը: Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի նախաշեմին արձագանքելով Մարսելի հայոց համայնքի նախաձեռնությանը, Վիրահայոց թեմը միացավ «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide» («# 2015RTAG. Ճանաչեք Հայոց ցեղասպանությունը») ակցիային, որը գլխավորում են Անի Ստեպանովան և Ռիչարդ Ֆնդիկյանը: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հաղորդում են Վիրահայոց թեմի մամուլի ծառայությունից:
«Անի» և «Հայարտուն» կենտրոնի «Տարոն» երիտասարդական պարային խմբերի անդամների մասնակցությամբ ֆլեշ-մոբն ընթացավ սպիտակ վերնաշապիկներ հագած երիտասարդների հայոց ավանդական «Քոչարի» պարի երաժշտության ներքո, պարային ըմբոստ շարժումներով կոչ անելով քաղաքակիրթ աշխարհին «Ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
Ֆլեշ-մոբին ներկա էին Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը, բանաստեղծ-թարգմա

Грузинская епархия ААЦ присоединилась к акции «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide»
9 ноября 2014г., после воскресной Божественной литургии, на прилегающей к церкви Сурб Эчмиадзин в Тбилиси /Епархия Армянской Апостольской Святой Православной Церкви в Грузии/ территории состоялась организованная центром культуры «Айартун» Епархии ААЦ в Грузии / руководитель – Левон Чидилян/ и отделом по делам молодежи Епархии ААЦ в Грузии (руководитель – Валерий Бадалян) акция протеста под лозунгом «Мы есть – мы будем».
Накануне 100-й годовщины Геноцида армян, откликнувшись на инициативу армянской общины Марселя, Епархия ААЦ в Грузии присоединилась к акции «#2015RTAG. Recognize The Armenian Genocide» («# 2015RTAG. Признать Геноцид армян»), которую возглавляют Ани Степанова и Ричард Фндикян. Об этом изданию «Армяне сегодня» сообщила пресс-служба Епархии ААЦ в Грузии.
Флешмоб при участии молодежных танцевальных групп «Тарон» центров «Ани» и «Айартун» прошел под звуки армянского национального танца «Кочари», исполненного молодыми людьми, одетыми в белые рубашки, которые своими танцевальными непокорными движениями призвали цивилизованный мир «Признать Геноцид армян».
Организатором и художественным руководителем флешмоба была учитель танцев Ангелина Назарян-Кочян.
На флешмобе присутствовали глава Грузинской епархии ААЦ, епископ Вазген Мирзаханян, поэт-переводчик Гиви Шахназар, общественный деятель Самвел Ахекян, представители духовенства, общественности, прихожане и др. С небольшим опозданием к акции протеста присоединились депутат Национального Собрания Армении Тачат Вардапетян и руководитель Кавказского отдела министерства диаспоры Армении Тарон Шагоян.