Լիբանան-Հայաստան բարեկամական ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղարն այցելեց ՀՀ սփյուռքի նախարարություն
Սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Լիբանան-Հայաստան բարեկամական ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար, Լիբանանի ոսկերիչների միության նախագահ Պողոս Քուրդյանին:
ՀՀ սփյուռքի նախարարը բարձր գնահատեց Պողոս Քուրդյանի և Լիբանան-Հայաստան բարեկամական ասոցիացիայի գործունեությունը՝ նշելով, որ ասոցիացիայի գլխավոր նպատակն է լիբանանցուն առավել մոտիկից ծանոթացնել Հայաստանին և հայկական հիմնահարցերին:
Շնորհակալություն հայտնելով ՀՀ սփյուռքի նախարարին ջերմ ընդունելության համար՝ Պողոս Քուրդյանը նշեց, որ նման ասոցիացիաների գործունեության անհրաժեշտություն կա աշխարհի բոլոր հայաշատ քաղաքներում: Այսօրինակ ասոցիացիաների շնորհիվ կարելի է առավել արդյունավետ կազմակերպել Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման, դատապարտման և հետևանքների վերացման վերաբերյալ քարոզչական աշխատանքը, ինչպես նաև ներդրումների հնարավորության վերաբերյալ տեղեկատվություն տարածել:
Հանդիպմանը քննարկվեցին «Հայրենիք-Սփյուռք» 5-րդ համահայկական համաժողովին, Հայրենիքում սփյուռքահայերի կողմից ներդրումների ավելացման անհրաժեշտությանը վերաբերող հարցեր:

General Secretary of Lebanon-Armenia Friendship Association visited the RA Ministry of Diaspora
On September 26, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received General Secretary of the Lebanon-Armenia Friendship Association, President of the Lebanese Jewelers Syndicate Boghos Kurdian.
The minister praised the efforts of Boghos Kurdian and the Lebanon-Armenia Friendship Association, mentioning that the Syndicate’s major goal is to provide the Lebanese with up-front information about Armenia and the key issues of national concern.
Expressing gratitude to the RA Minister of Diaspora for the cordial reception, Boghos Kurdian mentioned that there is a need for such syndicates in all Armenian-populated cities around the world and that such syndicates can help organize advocacy for recognition and condemnation of the Armenian Genocide and the elimination of the consequences thereof more efficiently and dissemination information about investment opportunities.
During the meeting, the sides discussed issues related to the 5th Armenia-Diaspora Conference and the need to have more Diaspora Armenians make investments in the homeland.