Լիբանան-Հայաստան բարեկամական ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղարն այցելեց ՀՀ սփյուռքի նախարարություն
Սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Լիբանան-Հայաստան բարեկամական ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար, Լիբանանի ոսկերիչների միության նախագահ Պողոս Քուրդյանին:
ՀՀ սփյուռքի նախարարը բարձր գնահատեց Պողոս Քուրդյանի և Լիբանան-Հայաստան բարեկամական ասոցիացիայի գործունեությունը՝ նշելով, որ ասոցիացիայի գլխավոր նպատակն է լիբանանցուն առավել մոտիկից ծանոթացնել Հայաստանին և հայկական հիմնահարցերին:
Շնորհակալություն հայտնելով ՀՀ սփյուռքի նախարարին ջերմ ընդունելության համար՝ Պողոս Քուրդյանը նշեց, որ նման ասոցիացիաների գործունեության անհրաժեշտություն կա աշխարհի բոլոր հայաշատ քաղաքներում: Այսօրինակ ասոցիացիաների շնորհիվ կարելի է առավել արդյունավետ կազմակերպել Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման, դատապարտման և հետևանքների վերացման վերաբերյալ քարոզչական աշխատանքը, ինչպես նաև ներդրումների հնարավորության վերաբերյալ տեղեկատվություն տարածել:
Հանդիպմանը քննարկվեցին «Հայրենիք-Սփյուռք» 5-րդ համահայկական համաժողովին, Հայրենիքում սփյուռքահայերի կողմից ներդրումների ավելացման անհրաժեշտությանը վերաբերող հարցեր:

Генеральный секретарь Ассоциации дружбы Ливан-Армения посетил Министерство Диаспоры РА
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 26 сентября приняла генерального секретаря Ассоциации дружбы Ливан-Армения, председателя Союза ювелиров Ливана Погоса Курдяна.
Министр Диаспоры РА высоко оценила деятельность Погоса Курдяна и Ассоциации дружбы Ливан-Армения, отметив, что главной целью ассоциации является ближе познакомить ливанцев с Арменией и Армянским вопросом.
Выразив благодарность министру Диаспоры РА за теплый прием, Погос Курдян отметил, что необходимость в функционировании подобных ассоциаций есть во всех армянонаселенных городах мира. Благодаря подобным ассоциациям можно наиболее эффективно организовать пропагандистскую работу по признанию, осуждению и устранению последствий Геноцида армян, а также распространять информацию о возможности инвестиций.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся итогов V форума Армения-Диаспора, необходимости увеличения инвестиций на Родине со стороны армян Диаспоры.