Ուլյանովսկի մարզում առաջին հայկական եկեղեցին կկառուցվի
ՌԴ Ուլյանովսկի մարզում կկառուցվի հայկական եկեղեցի: Այս մասին սեպտեմբերի 17-ին Գյումրի կատարած այցի ժամանակ լրագրողներին տեղեկացրեց Ուլյանովսկի մարզի հայ համայնքի ղեկավար Կամո Քարխանյանը:
«Ի ուրախություն մեզ` 10 օր առաջ թույլտվություն ենք ստացել հայկական եկեղեցի կառուցելու: Տարածքն օրհնվել է և ցանկապատվել: Շինարարական աշխատանքները կմեկնարկեն մոտ օրերս: Դա Ուլյանովսկի նահանգապետի խոստումն էր, որն ի կատար ածվեց: Եթե այսօր արդեն Ուլյանովսկում ունենք հնարավորություն նոր հայկական եկեղեցի կառուցելու, դա շատ լավ է: Այն կլինի մարզի առաջին եկեղեցին: Մինչ այս կար խաչքար, հայկական արվեստը ներկայացնող պատվանդան, բայց եկեղեցի չկար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց համայնքի ղեկավարը:
Կամո Քարխանյանն իր խոսքում կարևորեց նաև հայ համայնքի հանդեպ Ուլյանովսկի մարզի ղեկավարության պատրաստակամ վերաբերմունքը: Տեղի հայ համայնքն ունի մոտ 5 հազար անդամ:

В Ульяновской области будет построена первая армянская церковь
В Ульяновской области РФ будет построена первая армянская церковь. Об этом сообщил журналистам 17 сентября в ходе посещения Гюмри руководитель армянской общины Ульяновской области Камо Карханян.
«К нашей радости, 10 дней назад получили разрешение на строительство армянской церкви. Территория освящена и огорожена. Строительные работы начнутся в ближайшие дни. Это было обещание губернатора Ульяновска, которое претворяется в жизнь. Если сегодня в Ульяновске мы уже имеем возможность строить армянскую церковь – это очень хорошо. Это будет первая армянская церковь в области. До сих пор был хачкар, Стела, представляющая армянское искусство, но церкви не было», – отметил, как сообщает «Арменпресс», руководитель общины.
Камо Карханян отметил также внимание руководства Ульяновской области к армянской общине, насчитывающей около  пяти тысяч человек.