«Հայ պարարվեստը երեկ և այսօր» թեմայով գիտագործնական սեմինար «Սփյուռք» ամառային դպրոցում
Հուլիսի 29-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Սփյուռք» ամառային դպրոցի ազգային երգի ու պարի դասընթացի մասնակիցները  հանդիպեցին  Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի վաստակավոր գործիչ, Հայաստանի պարարվեստի գործիչների միության ղեկավար, «Բերդ» պարային անսամբլի գլխավոր պարուսույց Կարեն Գևորգյանին:
«Հայ պարարվեստը երեկ և այսօր» թեմայով գիտագործնական սեմինարի մասնակիցները ծանոթացան հայկական պարի պատմությանը, նրա սկզնավորմանն ու զարգացմանը, ինչպես նաեւ բացառիկ պարանմուշների, որոնք հազարամյակներ  շարունակ ուղեկցել են հայ ժողովրդին, եղել նրա ինքնաբացահայտման ամենավառ կերպերից մեկը:
Ներկաները Կարեն Գևորգյանին ուղղեցին հայ պարարվեստի պահպանման, դրանց հանրահռչակման, Սփյուռքում հայկական պարերի ուսուցմանն առնչվող խնդիրների վերաբերյալ իրենց հուզող հարցերը:

Workshop on “The past and the future of the art of dancing” at “Diaspora” summer school
On July 29, “Diaspora” summer school participants of the classes of folk song and dance had a meeting with the Honored Artist of the Republic of Armenia, the head of the Union of National Art of Dancing of Armenia, and the chief dancing-master of “Berd” Dance Ensemble Karen Gevorgyan.
The participants of the workshop on “The past and the future of the art of dancing”, got familiar with the history of the Armenian dance, its foundation and development, as well as with exclusive dance samples, accompanying the Armenian people for centuries and representing the one of the most vivid modes of its self-identification.
The participants asked questions to Karen Gevorgyan related to preservation of the art of dance, its popularization, as well as teaching of the Armenian dance in Diaspora.