Կայացավ «Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլի փակման արարողությունը
Հուլիսի 18-ի երեկոյան Ծաղկաձորի «Արի տուն» ճամբարում կայացավ Սփյուռքի երիտասարդների հայրենաճանաչության «Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլի փակման արարողությունը:
Սփյուռքահայ երիտասարդները կատարեցին հայրենասիրական երգեր, ասմունքեցին, պարեցին, որոնք սովորել էին ճամբարային օրերի ընթացքում:
Մասնակիցներին ողջունեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը և ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հարություն Մովսիսյանը:
Միջոցառմանը կատարումներով հանդես եկավ նաև «Հայկազունք» գուսանա-աշուղական համույթը: Այնուհետև ճամբարային խարույկը ազդարարեց ծրագրի 3-րդ փուլի ավարտը:
«Արի տուն» ճամբարում այս անգամ հյուրընկալվել էին աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած շուրջ 170 երիտասարդներ, որոնք վերադառնալով բնակության երկրներ` կտանեն իրենց հետ Հայրենիքի շունչը, մայր հողի ուժը և ջերմ ու բարի հիշողություններ Հայաստանում անցկացրած օրերից:

Closing ceremony for 3rd stage of “Ari Tun” Program held
The closing ceremony for the 3rd stage of the “Ari Tun” Program for young Diaspora Armenians’ homeland recognition was held at the “Ari Tun” Camp in Tsakhkadzor on the evening of July 18.
The Diaspora Armenians performed patriotic songs and dances and recited poems devoted to the homeland that they had learned during the days at the camp.
Chief of Staff of the RA Ministry of Diaspora Firdus Zakaryan and Honored Artist of the Republic of Armenia Harutyun Movsisyan expressed their greetings to the participants.
The event included performances by Haykazunk Ensemble of Troubadours, after which a bonfire signaled the end of the third stage of the program.
This time, the “Ari Tun” Camp hosted nearly 170 young Armenians from different countries around the world. They will take with them the air in the Homeland, the force of the native land, as well as good and kind memories of their days spent in Armenia.