Դեսպան Աղաջանյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Ինդոնեզիայի նախագահին
Ինդոնեզիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Աննա Աղաջանյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Ինդոնեզիայի նախագահ Սուսիլո Բամբանգ Յուդհոյոնոյին:
Հավատարմագրերի հանձնման արարողությանը մասնակցեցին 13 դեսպան, որոնց թվում էին ԵՄ, ԱՄՆ, Հարավային Աֆրիկայի, Լեհաստանի, Ռումինիայի և Օմանի՝ Ջակարտայում նստավայր ունեցող դեսպանները:
Համաձայն Ինդոնեզիայի արարողակարգի՝ հավատարմագրերի հանձնմանը հետևեց նախագահ Յուդհոյոնոյի ելույթը, որում նա ուրվագծեց Ինդոնեզիայի իշխանությունների առջև ծառացած խնդիրները:
Ելույթներ ունեցան նաև հավատարմագրեր հանձնող դեսպանները: Իր ելույթում դեսպան Աղաջանյանը մասնավորապես նշեց, որ Ինդոնեզիայում ՀՀ դեսպանության բացումը նոր լիցք կհաղորդի երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացմանը և վստահեցրեց երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափով համագործակցության խորացման Հայաստանի իշխանությունների պատրաստակամության մասին: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից:

Посол Агаджанян вручила свои Верительные грамоты президенту �?ндонезии
Посол Республики Армения в Республике �?ндонезия Анна Агаджанян вручила свои Верительные грамоты президенту �?ндонезии Сусило Бамбангу Юдойоно.
В церемонии вручения Верительных грамот участвовали 13 послов, среди которых были послы ЕС, США, Южной Африки, Польши, Румынии и Омана, имеющие резиденции в Джакарте.
Согласно протоколу �?ндонезии, за церемонией вручения Верительных грамот последовало выступление президента Юдойоно, в котором он очертил проблемы, стоящие перед властями �?ндонезии.
Выступили также послы, вручающие Верительные грамоты. В своем выступлении посол Агаджанян, в частности, отметила, что открытие посольства РА в �?ндонезии придаст новый импульс развитию отношений между двумя нашими странами, и заверила в готовности властей Армении к углублению сотрудничества в двустороннем и многостороннем формате. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из пресс-службы М�?Д РА.