«Հայէկոնոմբանկը» ամանորյա անակնկալ է մատուցել սիրիահայերին
«Հայէկոնոմբանկը», հաշվի առնելով սիրիահայության առջև ծառացած սոցիալական խնդիրները և դժվարությունները, իր Pro Bono քարտի շրջանակում անակնկալ է մատուցել նրանց, ասված է բանկի տարածած հաղորդագրությունում:
Սիրիահայ 21 ընտանիքների տրամադրվել են ամանորյա նվերներ` նրանց անվճար տրված պլաստիկ քարտերի հաշիվներին փոխանցելով 100-հազարական դրամ: Բանկը միջոցառման ընթացում ընդունել է սիրիահայ մասնագետների ինքնակենսագրականները՝ նրանց հետագայում աշխատանք առաջարկելու նպատակով:
Բանկի աշխատակիցները մասնակցել են նաև «Սիրիահայերի աջակցման խմբի» հանդիպմանը, որտեղ քննարկվել են սիրիահայերի կողմից բարձրացված խնդիրների լուծման ուղիները և հնարավորությունները:
2013թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ «Հայէկոնոմբանկի» ընդհանուր կապիտալը  կազմում է մոտ 11 մլրդ դրամ, ընդհանուր ակտիվները` ավելի քան 76,3 մլրդ դրամ, վարկային ներդրումները` ավելի քան 40,6 մլրդ դրամ, ֆիզիկական անձանց ավանդները` ավելի քան 18,7 մլրդ դրամ, շահույթը` մոտ 697 մլն դրամ: Բանկն ունի 40 մասնաճյուղ Հայաստանի Հանրապետությունում և Արցախում:

«Армэкономбанк» преподнес новогодний сюрприз сирийским армянам
«Армэкономбанк», учитывая социальные проблемы и трудности, стоящие перед сирийскими армянами, в рамках своей карты Pro Bono преподнес им сюрприз, говорится в распространенном банком сообщении.
21 семье сирийских армян преподнесены Новогодние подарки – на предоставленные им бесплатно пластиковые карты перечислено по 100 тысяч драмов. В ходе мероприятия банк принял биографические данные специалистов из числа сирийских армян с целью предложения им впоследствии работы.
Сотрудники банка участвовали также во встрече «Группы содействия сирийским армягнам», на которой обсуждались пути и возможности решения проблем, поднятых сирийскими армянами.
По состоянию на 31 декабря 2013 года общий капитал «Армэкономбанка» составляет около 11 млрд драмов, общие активы – более 76,3 млрд драмов, кредитные инвестиции – более 40,6 млрд драмов, вклады физических лиц – более 18,7 млрд драмов, прибыль – около 697 млн драмов. Банк имеет 40 филиалов в Республике Армения и Арцахе.