Սփյուռքի նախարարն ընդունեց հոգևոր հայրերի
Հունիսի 18-ին սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ընդունեց Հայ Կաթողիկե եկեղեցու Հայաստանի, Ռուսաստանի, Վրաստանի և Արևելյան Եվրոպայի թեմի Գյումրիի Սրբոց Նահատակաց եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Մաշտոց վարդապետ Զահթերյանին և Շիրակի մարզի Փանիկ գյուղի Հայ Կաթողիկե համայնքի հոգևոր հովիվ Հայր Գառնիկ վարդապետ Հովսեփյանին:
Վերջիններս ի սրտե շնորհավորեցին նախարարին և հրավիրեցին ներկա գտնվելու հուլիսի 21-28-ը Թորոսգյուղում կայանալիք «Համայնքային երիտասարդական օրեր 2018» հանդիպմանը, որի թեման է՝ «Մի՛ վախեցիր, Մարիամ, որովհետև Աստծուց դու շնորհ գտար» (Ղուկաս 1, 30):
Միջոցառմանը մասնակցելու են 18-30 տարեկան հայ երիտասարդներ Հայաստանից, Վրաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Սիրիայից, Լիբանանից և Իտալիայից, ինչպես նաև միանալու են երիտասարդներ Լեհաստանից:

Diaspora Minister receives clergymen
On June 18, Minister of Diaspora Mkhitar Hayrapetyan received pastor of the Holy Martyrs Church of Gyumri of the Diocese of the Armenian Catholic Church in Armenia, Russia, Georgia and Eastern Europe, Archimandrite Mashtots Zahteryan and pastor of the Armenian Catholic Community of Panik village of Shirak Province, Father Archimandrite Garnik Hovsepyan.
The guests cordially congratulated the Minister and invited him to attend the “Community Youth Days 2018” meeting to be held on 21-28 June under the title “Do not be afraid, Mary, you have found favor with God” (Luke 1:30).
The event will gather young 18-30-year-old Armenians from Armenia, Georgia, Russia, Ukraine, Syria, Lebanon, Italy and Poland.