Սփյուռքի նախարարն ընդունեց հոգևոր հայրերի
Հունիսի 18-ին սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ընդունեց Հայ Կաթողիկե եկեղեցու Հայաստանի, Ռուսաստանի, Վրաստանի և Արևելյան Եվրոպայի թեմի Գյումրիի Սրբոց Նահատակաց եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Մաշտոց վարդապետ Զահթերյանին և Շիրակի մարզի Փանիկ գյուղի Հայ Կաթողիկե համայնքի հոգևոր հովիվ Հայր Գառնիկ վարդապետ Հովսեփյանին:
Վերջիններս ի սրտե շնորհավորեցին նախարարին և հրավիրեցին ներկա գտնվելու հուլիսի 21-28-ը Թորոսգյուղում կայանալիք «Համայնքային երիտասարդական օրեր 2018» հանդիպմանը, որի թեման է՝ «Մի՛ վախեցիր, Մարիամ, որովհետև Աստծուց դու շնորհ գտար» (Ղուկաս 1, 30):
Միջոցառմանը մասնակցելու են 18-30 տարեկան հայ երիտասարդներ Հայաստանից, Վրաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Սիրիայից, Լիբանանից և Իտալիայից, ինչպես նաև միանալու են երիտասարդներ Լեհաստանից:

Министр Диаспоры принял духовных отцов
Министр Диаспоры РА Мхитар Айрапетян 18 июня принял духовного пастыря Гюмрийской церкви Святых мучеников епархии Армении, России, Грузии и Восточной Европы Армянской Католической церкви вардапета Маштоца Захтеряна и духовного пастыря Армянской Католической общины села Паник Ширакской области вардапета Гарника Овсепяна.
Духовные отцы сердечно поздравили министра и пригласили присутствовать на предстоящем 21-28 июля в селе Торос встрече «Общинные молодежные дни 2018», тема которой – «Не бойся, Мария, ибо тебе дарован Божий дар».
Во встрече примут участие молодые армяне в возрасте 18-30 лет из Армении, Грузии, России, Украины, Сирии, Ливана и �?талии, к которым присоединятся также молодые люди из Польши.