Սփյուռքի նախարարն աշխատանքային այցը կշարունակի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում
Աշխատանքային այցով Ավստրիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ապրիլի 1-ին մեկնել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն: Նախարարը Քյոլն քաղաքի Հայ Առաքելական Սբ. Մեսրոպ եկեղեցում կմասմակցի Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման 30 ամյակին նվիրված միջոցառմանը, հանդիպումներ կունենա Քյոլնի հայ համայնքի նախագահի, հայկական կազմակերպությունների ներկակացուցիչների և Գերմանիայի հայ գործարարների միության ղեկավարության հետ:
Հիշեցնենք, որ նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ավարտեց աշխատանքային այցը Ավստրիայում, որտեղ մասնակցեց Եվրահայկական 23-րդ մարզական խաղերի պաշտոնական բացմանը, հանդիպումներ ունեցավ Վիեննայի հայ համայնքի կառույցների ներկայացուցիչների, Վիեննայի Մխիթարյան միաբանության անդամների, խաղերի պատվիրակությունների և մարզիկների հետ, ինչպես նաև Սբ. Հռիփսիմե եկեղեցում մասնակցեց Ճրագալույցի պատարագի:

Diaspora Minister to continue working visit with visit to Federal Republic of Germany
On April 1, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, who is on a working visit to Austria, left for the Federal Republic of Germany. The Minister will participate in the event dedicated to the 30th anniversary of the national liberation movement for Artsakh at the St. Mesrop Armenian Apostolic Church in Cologne and will have meetings with the head of the Armenian community of Cologne, representatives of Armenian organizations and the leadership of the Union of Armenian Businessmen of Germany.
Let us remind that Minister Hranush Hakobyan ended her working visit to Austria where she participated in the official opening ceremony of the 23rd Euro-Armenian Games, had meetings with representatives of Armenian community organizations of Vienna, members of the Mekhitarist Congregation in Vienna, the delegations and athletes and participated in the Evening Service and Candlelight Divine Liturgy at the St. Hripsime Armenian Church.