Սփյուռքի նախարարն աշխատանքային այցը կշարունակի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում
Աշխատանքային այցով Ավստրիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ապրիլի 1-ին մեկնել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն: Նախարարը Քյոլն քաղաքի Հայ Առաքելական Սբ. Մեսրոպ եկեղեցում կմասմակցի Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման 30 ամյակին նվիրված միջոցառմանը, հանդիպումներ կունենա Քյոլնի հայ համայնքի նախագահի, հայկական կազմակերպությունների ներկակացուցիչների և Գերմանիայի հայ գործարարների միության ղեկավարության հետ:
Հիշեցնենք, որ նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ավարտեց աշխատանքային այցը Ավստրիայում, որտեղ մասնակցեց Եվրահայկական 23-րդ մարզական խաղերի պաշտոնական բացմանը, հանդիպումներ ունեցավ Վիեննայի հայ համայնքի կառույցների ներկայացուցիչների, Վիեննայի Մխիթարյան միաբանության անդամների, խաղերի պատվիրակությունների և մարզիկների հետ, ինչպես նաև Սբ. Հռիփսիմե եկեղեցում մասնակցեց Ճրագալույցի պատարագի:

Рабочий визит министра Диаспоры продолжится в Федеративной Республике Германии
Находящаяся с рабочим визитом в Австрийской Республике министр Диаспоры РА Грануш Акопян 1 апреля отбыла в Федеративную Республику Гераманию. В армянской Апостольской церкви Св.Месроп города Кельн министр примет участие в мероприятии, посвященном 30-летию Арцахского национально-освободительного движения, проведет встречи с председателем армянской общины Кельна, представителями армянских организаций и руководством Союза армянских предпринимателей Германии.
Напомним, что министр Грануш Акопян завершила рабочий визит в Австрию, где участвовала в официальном открытии 23-х Евроармянских спортивных игр, имела встречи с представителями структур армянской общины Вены, членами Венской конгрегации Мхитаристов, делегациями и спортсменами, участвующими в играх, а также в церкви Св.Рипсиме участвовала в Литургии Сочельника.