«Երիտասարդ հայրենադարձ» մրցանակը Սփյուռքի նախարարը հանձնեց «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի ղեկավարին
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը փետրվարի 21-ին «Յանս» ակումբում մասնակցեց ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության նախաձեռնությամբ կազմակերպված երիտասարդական մրցանակաբաշխության եզրափակիչ փուլին և մրցանակակիրների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությանը:
Մրցանակաբաշխության «Երիտասարդ հայրենադարձ» անվանակարգում ՀՀ սփյուռքի նախարարության ընտրությամբ երրորդ եզրափակիչ փուլ էին անցել «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամի ղեկավար Լարիսա Հովհաննիսյանը և Հայաստանի հանրային հետուստատեսությամբ հեռարձակվող «Ճանապարհ» ֆիլմաշարի հերոս Րաֆֆի Պետրոսյանը:
Քվեարկության արդյունքում «Երիտասարդ հայրենադարձ» անվանակարգում հաղթեց Լարիսա Հովհաննիսյանը:
Մրցանակը հանձնեց Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Ողջունելով ներկաներին՝ նախարարը կարևորեց հայրենիքում երիտասարդ հայրենադարձների կողմից իրականացվող աշխատանքները և նշեց. «Կարծում եմ՝ Սպորտի և երիտասարդության նախարարությունը հրաշալի նախաձեռնությամբ է հանդես եկել՝ գնահատելով և արժևորելով տարբեր ոլորտներում կայացած և ներդրում ունեցող երիտասարդների աշխատանքը: Մրցանակաբաշխությունում ընդգրկելով «Երիտասարդ հայրենադարձ» անվանակարգը՝ սփյուռքահայ եիտասարդությանը ներկայացվում է Լարիսայի, Րաֆֆիի և նրանց նման հայրենիքը բացահայտած ու նրա խնդիրների լուծման գործում իրենց նպաստը բերած երիտասարդների օրինակը: Վստահ եմ, որ նրանց գործն ու կերպարը, հաջողված փորձը հրաշալի ազդակ կդառնա հազարավոր սփյուռքահայ երիտասարդների համար»:

Приз «Молодой репатриант» министр Диаспоры вручила руководителю фонда «Преподавай, Армения»
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 21 февраля в клубе «Янс» приняла участие в заключительном этапе организованного Министерством Спорта и по вопросам молодежи молодежного конкурса и церемонии награждения победителей.
В номинации «Молодой репатриант» по выбору Министерства Диаспоры РА в третий заключительный тур конкурса вышли руководитель фонда «Преподавай, Армения» Лариса Ованнисян и герой транслируемого по Общественному телевидению Армении сериала «Дорога» Раффи Петросян. По итогам голосования победителей в номинации «Молодой репатриант» признана Лариса Ованнисян.
Приз вручила министр Диаспоры Грануш Акопян. Приветствовав присутствующих, министр отметила важность работу, проводимую на Родине молодыми репатриантами, отметив: «Полагаю, Министерства спорта и по вопросам молодежи выступило с прекрасной инициативой: оценить работу молодых людей, состоявшихся и внесших вклад в различных сферах. Включенная в конкурс номинация «Молодой репатриант» представляет молодых армян Диаспоры Ларису, Раффи и многих других, раскрывших Родину и внесших свой вклад в решение ее задач. Уверена, что их дела и облик, успешный опыт послужит прекрасным мессиджем для многих тысяч молодых армян Диаспоры».