Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպել է ԵԽԽՎ նորընտիր նախագահ Ստելլա Կիրիակիդեսի հետ
Հոկտեմբերի 20-ին Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատում նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նորընտիր նախագահ Ստելլա Կիրիակիդեսին:
Կարճատև հանդիպման ընթացքում նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհավորել է Ստելլա Կիրիակիդեսին ԵԽԽՎ նախագահի պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և ԵԽԽՎ նորընտիր նախագահի հետ քննարկել է Եվրախորհրդարանում արդյունավետ համագործակցության հետ կապված հարցեր:
Հավելենք, որ հոկտեմբերի 10-ին ԵԽԽՎ պատվիրակները ձայների մեծամասնությամբ Կիպրոսի ներկայացուցիչ Ստելլա Կիրիակիդեսին ընտրել են Վեհաժողովի նախագահ։

Minister of Diaspora Hranush Hakobyan meets with newly elected PACE President Stella Kyriakides
On October 20, Minister of Diaspora Hranush Hakobyan had a meeting with newly elected President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Stella Kyriakides in the House of Representatives of Cyprus.
During the brief meeting, Minister Hranush Hakobyan congratulated Stella Kyriakides on assuming the office of President of the PACE and discussed issues on fruitful cooperation within the European Parliament.
On October 10, by a majority of votes of the delegates of the PACE, Cyprus’s representative Stella Kyriakides was elected President of the PACE.