ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց Արթուր Խաչատրյանին
Հոկտեմբերի 12-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՌԴ Կամչատկայի հայ համայնքի ղեկավար Արթուր Խաչատրյանին:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը բարձր գնահատեց համայնքային գործչի ակտիվ, հայրենանվեր գործունեությունը:
Արթուր Խաչատրյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար և նշեց, որ մշտապես պատրաստ է լինել Հայրենիքի կողքին: Նա իր իսկ նախաձեռնությամբ գնել է մեկ ԼԱԶ մակնիշի ավտոբուս և ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժման շրջանակներում պատրաստվում է նվիրել Արցախին:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2017/10/հանդիպում-4.jpg)
On October 12, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received head of the Armenian community of Kamchatka (Russian Federation) Artur Khachatryan.
Greeting the guest, Minister Hranush Hakobyan highly appreciated the community figure’s active and pro-national efforts.
Artur Khachatryan expressed gratitude for the cordial reception and stated that he is always ready to stand by Armenia’s side. At his initiative, he has purchased a LAZ bus and is preparing to donate it to Artsakh through the “What are YOU doing for Artsakh?” pan-Armenian movement launched by the RA Ministry of Diaspora.