«Հորդանանի Ազգային մարզական միության» ատենապետ Հակոբ Սերպեկյանն այցելեց Սփյուռքի նախարարություն
Հուլիսի 17-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Հորդանանի Ազգային մարզական միության» ատենապետ Հակոբ Սերպեկյանին, միության անդամներ Հակոբ Հակոբյանին, Սարգիս Սանջյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը կարևորեց կազմակերպությանհայապահպան գործունեությունը: Նա ներկայացրեց առաջիկա ծրագրերը և սփյուռքահայ գործչինհրավիրեց մասնակցելու սեպտեմբերի 18-20-ը Երևանում կայանալիք «Հայաստան-Սփյուռք»համահայկական 6-րդ համաժողովին:
Հակոբ Սերպեկյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության և արդյունավետ զրույցի համար, ներկայացրեց համայնքի նորությունները, հավելեց, որմիացել են «Դու ինչ ես անում Արցախի համար» շարժմանը և դրամ են հավաքել արցախյան պատերազմի հերոսների ընտանիքներին օգնելու համար:

Председатель «Национального спортивного союза �?ордании» Акоп Серпекян посетил Министерство Диаспоры
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 17 июля приняла председателя «Национального спортивного союза �?ордании» Акопа Серпекяна, членов союза Акопа Акопяна и Саркиса Санджяна.
Приветствовав гостей, министр отметила важность патриотической деятельности организации, представила перспективные программы и пригласила деятелей Диаспоры участвовать в предстоящем в Ереване 18-20 сентября 6-м общеармянском форуме «Армения-Диаспора».
Акоп Серпекян выразил благодарность за теплый прием и продуктивную беседу, представил общинные новости, сказав, что присоединились к движению «Что ты делаешь для Арцаха» и собрали деньги в помощь семьям героев Арцахской войны.