Կորդոբայում կայանալու է «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» համերգարշավը
Մայիսի 6-ին  Կորդոբա  քաղաքում ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» համահայկական շարժման շրջանակներում կայանալու է ՀԲԸՄ-ի Արգենտինայի մասնաճյուղի նախաձեռնած համերգարշավը:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ՝ երաժշտական կատարումներով հանդես են գալու «YANNI» նվագախմբի ջութակահար Սամվել Երվինյանը, արգենտինաբնակ երաժիշտ, ՀԲԸՄ-ի Արգենտինայի մասնաճյուղի պատվավոր անդամ Գագիկ Գասպարյանը, դաշնակահար Արմեն Կուզիկյանը և Կորդոբայում գործող «Արարատ» հայկական պարախումբը:
Հավելենք, որ  համերգաշարի մեկնարկը տրվելու է մայիսի 4-ին՝ Բուենոս Այրեսում:
Նախատեսված է համերգներից գոյացած ողջ հասույթով երաժշտական գործիքներ գնել Արցախի երաժշտական դպրոցների համար: Համերգները, որոնց նպատակը նաև Արցախը օտարազգիների մոտ ճանաչելի դարձնելն է, կկազմակերպվեն Արգենտինայի մի շարք քաղաքներում, նաև՝ Բրազիլիայում: Հարավային Ամերիկայում իրականացվող միջոցառումներն  ամփոփվելու են Հայաստանում և Արցախում՝ սեպտեմբեր ամսին:
Համերգների գեղարվեստական ղեկավար է նշանակվել Գագիկ Գասպարյանը, իսկ ընդհանուր պատասխանատու՝ ՀԲԸՄ կենտրոնական վարչության պատվավոր անդամ Անտոնիո Սարաֆյանը:

В Кордобе состоится цикл концертов «Что ты делаешь для Арцаха»
В рамках общеармянского движения Министерства Диаспоры РА «Что ты делаешь для Арцаха» 6 мая в городе Кордоба состоится цикл концертов, инициированный аргентинским филиалом ВАБС.
Как сообщает «Армяне сегодня», с музыкальным исполнением выступят скрипач оркестра «YANNI» Самвел Ервинян, проживающий в Аргентине музыкант, почетный член аргентинского филиала ВАБС Гагик Гаспарян, пианист Армен Кузикян и функционирующий в Кордобе армянский танцевальный ансамбль «Арарат».
Добавим, что старт цикла концертов будет дан 4 мая в Буэнос Айресе.
Предусмотрено на всю выручку от концертов приобрести музыкальные инструменты для музыкальных школ Арцаха. Концерты, цель которых – сделать Арцах узнаваемым для иностранцев, – будут организованы в ряде городов Аргентины, а также в Бразилии. Проводимые в Южной Америке мероприятия будут обобщены в сентябре в Армении и Арцахе.
Художественным руководителем концертов назначен Гагик Гаспарян, а общая ответственность – на почетном члене центрального правления ВАБС Антонио Сарафяне.