«Բարեգործությունը աղմուկ չի սիրում».Մուրադ Աքյուզ
Մարտի 2-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Գերմանիայի հայ գործարարների միության նախագահ Մուրադ Աքյուզին:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարարը կարևորեց նրա հայանպաստ, ազգասիրական գործունեությունը համայնքում և Հայրենիքում, մասնավորապես անդրադարձավ հայտնի գործարարի նոր ծրագրերին: Նրա նախաձեռնությամբ և հովանավորությամբ Երևանում պոլիկլինիկա է բացվել, վերանորոգվել են մանկապարտեզներ Հայաստանում և Արցախում:
Մուրադ Աքյուզը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար, նշեց, որ նախարարությունը բավականին ակտիվ աշխատում է սփյուռքի համախմբման, Հայաստանի տնտեսության մեջ մեր հայրենակիցների ներդրումները խթանելու, հայրենասիրական ոգին բարձր պահելու ուղղությամբ: Իր բարեգործության մասին գործարարը չի սիրում բարձրաձայնել: «Բարեգործությունը աղմուկ չի սիրում». ասում է նա:

«Благотворительность не любит шума»: Мурад Акюз
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 2 марта приняла председателя Союза армянских предпринимателей Германии Мурада Акюза.
Приветствовав гостя, министр отметила важность его патриотической деятельности в общине и на Родине, в частности, коснувшись новых проектов известного предпринимателя. По его инициативе и при патронате в Ереване открылась поликлиника, отремонтированы детские сады в Армении и Арцахе.
Мурад Акюз выразил благодарность за теплый прием, отметив, что Министерство достаточно активно работает в направлении сплочения Диаспоры, стимулирования инвестиций наших соотечественников в экономику Армении, сохранения на высоте патриотического духа.
О своей благотворительности предприниматель не любит говорить. «Благотворительность не любит шума», – убежден он.