ԱՄՆ-ում ապրող 8-ամյա աղջնակն իր աշխատանքով 32 տոպրակ դեղորայք է գնել ու ուղարկել Արցախի զինվորներին
ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Սան-Դիեգո քաղաքում ծնված 8 տարեկան Սոնա Դանիելյանը, ֆեյսբուքում տեսնելով Մարտակերտի թիվ 2 դպրոցի սաների և ուսուցչական կազմի ուժերով զինվորների համար հավաքված նվերների արկղերը, շատ է տպավորվել և որոշել է ինքն էլ օգնել Արցախի զինվորներին: Աղջնակը, տարբեր աշխատանքներ կատարելով, մայրիկին վարսավիրանոցում օգնելով, 200 դոլար գումար է հավաքել:
Ըստ «Հայերն այսօրի»՝ արդյունքում 32 տոպրակ առաջին օգնության դեղամիջոցներ է ձեռք բերվել և հանձնվել զինվորներին:
«Անասելի լավ զգացողություն է, որ աշխարհի մի անկյունում նման հայուհի է ապրում ու նման ոգով ձևավորվում որպես անձ: Սոնա ջան, բալաս, ապրես դու, հպարտ ենք քեզնով ու շնորհակալ ենք ծնողներիդ՝ նման փայլուն դաստիարակություն տալու համար»,-գրում է երգչուհի, պատգամավոր Շուշան Պետրոսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում, ով ևս օգնել է, որ աղջնակի ցանկությունն իրականություն դառնա։

Восьмилетняя девочка в США на заработанные ею деньги купила 32 пакета с лекарствами и отправила воинам Арцаха
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/12/Axjnak-ognutyun-Arcaxin.jpg)
Восьмилетняя Сона Даниелян, родившаяся в городе Сан-Диего штата Калифорния США, увидев в фейсбуке коробки с подарка для воинов, собранные учащимися и педагогами школы №2 Мартакерта, была очень взволнована и решила сама также оказать помощь воинам Арцаха. Выполняя различные работы, помогая маме в парикмахерской, девочка собрала 200 долларов.
Как передает «Армяне сегодня», в результате были приобретены 32 пакета с медикаментами первой необходимости и переданы воинам.
«Неописуемо приятное ощущение от сознания, что в каком-то уголке мира живет такая девочка-армянка, и в таком духе формируется как личность. Сона-джан, детка, молодец, мы гордимся тобой и благодарны твоим родителям за столь блестящее воспитание», – пишет на своей фейсбуковской страничке певица, депутат НС Шушан Петросян, также помогавшая, чтобы желание девочки стало реальностью.