Սիրիայի «Ֆարահ FM» ռատիոկայանի հյուրն էր Դամասկոսի Համազգայինի վարչությունը
Սիրիայի «Ֆարահ FM» ռադիոկայանով սփռվող «Յան» հաղորդաշարը, որը կյանքի է կոչվել Սիրիայի խորհրդարանի հայազգի պատգամավոր դոկտոր Նորա Արիսյանի նախաձեռնությամբ, շարունակում է ներկայացնել «Հայկական ժամ»-ը: Ինչպես տեղեկացնում է «Հայերն այսօր»-ը՝ հոկտեմբերի 9-ին հաղորդման հյուրերն էին Դամասկոսի Համազգայինի «Լևոն Շանթ» մասնաճյուղի վարչության անդամները: Զրույցի թեման հոկտեմբերի 7-ին Դամասկոսում տեղի ունեցած «Գեղարվեստական երեկո»-ն էր:
Վարչության ատենապետ Վազգեն Պելյանը, վարչության անդամներ Շուշիկ Սարգսյանը և Հավերժ Սանոսյանը խոսել են Համազգայինի պատմության, կայացած երեկոյի մասին:
«Յան. հայկական ժամ» հաղորդման ընթացքում Ասպետ Գելխաչերյանը հայերենով ունկնդիրներին է ներկայացրել հայկական երգեր:

The Yan series, which is broadcast on Syria’s Farah FM and is the initiative of Syrian-Armenian Member of Parliament Nora Arisian, continues to present “The Armenian Hour”. According to Hayern Aysor, the guests of the October 9 program were members of the board of the “Levon Shant” Chapter of Hamazkayin Damascus, who talked about the Evening of Arts event that took place in Damascus on October 7.
Chairman of the board Vazken Belian and board members Shoushig Sarkisian and Haverzh Sanosian talked about the event and the history of Hamazkayin Armenian Educational and Cultural Society.
During the “Yan: Armenian Hour” program, Aspet Gelkhacherian presented Armenia songs to listeners in Armenian.