Կիպրոսի «Արձագանք» ամսաթերթը միշտ էլ աչքի է ընկել հետաքրքիր ու որակյալ հոդվածներով. Հրանուշ Հակոբյան
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի շնորհավորական նամակը Կիպրոսի «Արձագանք» ամսաթերթի ստեղծման 35 ամյակի առթիվ
ԿԻՊՐՈՍԻ «ԱՐՁԱԳԱՆՔ» ԱՄՍԱԹԵՐԹԻ
ԳԼԽԱՎՈՐ ԽՄԲԱԳԻՐ
ՊԱՐՈՆ ԱՐՏՈ ՏԱՎԻՏԵԱՆԻՆ
Հարգելի՛ պարոն Տավիտեան,
«Արձագանք» ամսաթերթի խմբագրության սիրելի՛ աշխատակիցներ,
ՀՀ սփյուռքի նախարարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Կիպրոսի «Արձագանք» ամսաթերթի ստեղծման 35-ամյակի առթիվ:
Արձագանքը սփյուռքյան այն բացառիկ լրատվամիջոցներից է, որն անցնելով բազում դժվարությունների միջով, կարողացել է ոչ միայն պահպանվել, այլև զարգացում ապրել և իր առանցաքային դերակատարությունն ունենալ Կիպրոսում հայ ինքնության պահպանման և մայրենին տարածելու ուղղությամբ:
Մենք ուշի-ուշով հետևում ենք ամսաթերթի գրեթե բոլոր հրապարակումներին, և վստահաբար պետք է նշեմ, որ «Արձագանք» ամսաթերթը միշտ էլ աչքի է ընկել հետաքրքիր ու որակյալ հոդվածներով՝ լայնորեն լուսաբանելով, թե՛ Կիպրոսի հայ համայնքում, թե՛ Հայաստանում, և թե՛ տարբեր սփյուռքյան համայնքներում տեղի ունեցող կարևոր իրադարձությունները:
Շնորհակալության իմ խոսքն եմ ուզում հղել նաև ամսաթերթի խմբագրության բոլոր տարիների խմբագիրներին, աշխատակիցներին և հովանավորներին, որոնց անխոնջ ու հետևողական աշխատանքների շնորհիվ լրատվամիջոցը գոյատևել և ունի իր ուրույն ու գեղեցիկ ձեռագիրը:
Վստահ եմ, որ ամսաթերթի ներկայիս խմբագրակազմը դեռևս շատ անելիքներ ունի՝ ներկայացնելու, լուսաբանելու և հայության լայն շրջանակներում տարածելու հայ ազգի անցյալն ու ներկան, և միաժամանակ համոզված եմ, որ ձեր խանդավառ ու ակտիվ գործունեությամբ այդ անելիքներն ու ծրագրերը նույնքան հետևողականորեն կյանքի կկոչեք հանուն բոլորիս համընդհանուր նպատակների:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ այս գեղեցիկ հոբելյանի առթիվ և մաղթում բոլորիդ նորանոր հաջողություններ, բազում ձեռքբերումներ և կամք` շարունակելու ձեր ազգանպաստ ու նվիրական գործը:

Ежемесячная газета «Ардзаганк» Кипра всегда отличалась интересными и качественными статьями: Грануш Акопян
Поздравительное письмо министра Диаспоры РА Грануш Акопян по случаю 35-летия создания Ежемесячной газеты «Ардзаганк» Кипра
Главному редактору ежемесячной газеты «Ардзаганк» Кипра господину Арто Тавитеану.
Уважаемый господин Тавитеан,
Дорогие сотрудники редакции газеты «Ардзаганк»
От имени Министерства Диаспоры РА и своего лично горячо поздравляю вас по случаю 35-летия создания ежемесячной газеты «Ардзаганк» Кипра.
«Ардзаганк» – из тех исключительных СМ�? Диаспоры, которые, пройдя через многие трудности, сумели не только сохраниться, но и развиваться, сыграть важную роль в сохранении на Кипре армянской идентичности и распространении родного языка.
Мы внимательно следим почти за всеми публикациями газеты, и с уверенностью должна отметить, что «Ардзаганк» всегда отличалась интересными и качественными статьями, широко освещая важные события, происходящие как в армянской общине Кипра, так и в Армении, и в различных общинах Диаспоры.
Хочу адресовать слова благодарности также редакторам, сотрудникам и спонсорам газеты всех лет, благодаря неустанной и последовательной работе которых СМ�? существовало и имеет свой особый, красивый почерк.
Уверена, что нынешнему коллективу газеты предстоит еще многое сделать – представлять, освещать и распространять среди широких слоев армянства прошлое и настоящее армянской нации, в то же время убеждена, что своей активной деятельностью эти планы и задачи вы претворите в жизнь последовательно, во имя наших общенациональных целей.
Еще раз поздравляю вас с этим прекрасным юбилеем и желаю новых успехов, достижений и воли продолжать ваше патриотическое дело.