Եգիպտացի 337 պատգամավորներ Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձև են ներկայացրել Խորհրդարան
Հուլիսի 25-ին եգիպտացի պատգամավոր Մուսթաֆա Բիքրին Եգիպտոսի խորհրդարանում ներկայացրել է Հայոց ցեղասպանությունը պաշտոնապես ճանաչող բանաձև: Բանաձևը ստորագրել են 337 պատգամավորներ: «Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ այս մասին «Էլ յաում էլ սաբը» կայք-էջում գրում է Մուհամեդ Մեջդի էլ Սիսին:
Բիքրին կոչ է ուղղել Եգիպտոսի խորհրդարանին և ՄԱԿ-ին, ինչպես նաև՝ միջազգային տարբեր մարմիններին, պաշտոնապես ճանաչել և դատապարտել Հայոց ցեղասպանությունը, որը տեղի է ունեցել Օսմանյան Թուրքիայում 1915-22 թվականներին, որին զոհ են գնացել 1,5 միլիոն անմեղ և անզեն հայ բնակիչներ:

337 египетских депутатов представили в парламент резолюцию о признании Геноцида армян
Египетский депутат Мустафа Бикри 25 июля представил в парламенте Египта официально признающую Геноцид армян резолюцию, которую подписали 337 депутатов. Как передает «Армяне сегодня, об этом на сайте «Эль яум эль сабр» пишет Мухаммед Меджди эль Сиси.
Бикри призвал парламент Египта и ООН, а также различные международные организации, официально признать и осудить Геноцид армян, имевший место в Османской Турции в 1915-22гг., жертвами которого стали полтора миллиона невинного безоружного армянского населения.