ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը գրքեր նվիրեց Բոստոնի Սուրբ Ստեփանոս վարժարանին
Մարտի 31-ին ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում է նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը,  ԱՄՆ-ում այցելել է Սուրբ Ստեփանոս ազգային վարժարան:
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ վարժարանի տնօրեն Հուրի Բոյամյանի և այլ պատասխանատուների ուղեկցությամբ Սերժ Սարգսյանը շրջել է վարժարանում, հետաքրքրվել կրթական այս հաստատության ընթացիկ գործունեությամբ, առկա խնդիրներով ու ծրագրերով, շփվել վարժարանի սաների և ուսուցիչների հետ: ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն էլ գրքեր և ուսումնաօժանդակ նյութեր նվիրեց Վարժարանին:
Սուրբ Ստեփանոս եկեղեցու կողմից հիմնված շուրջ 30-ամյա պատմություն ունեցող այս կրթօջախ են հաճախում համայնքի ամենատարբեր տարիքի 170-ից ավելի երեխաներ:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan donated books to Saint Stepanos Armenian School of Boston
On March 31, the delegation led by RA President Serzh Sargsyan, which includes RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, visited the Saint Stepanos Armenian School of Boston.
With the accompaniment of Principal Houri Boyamian and other representatives, Serzh Sargsyan toured the school, asked about the current activities, programs and problems of the educational institution and talked to the students and teachers. RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan donated books and supporting materials to the school, reports Hayern Aysor.
Over 170 children of different ages of the Armenian community attend this nearly 30-year-old school adjunct to the Saint Stepanos Armenian Church.