ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը գրքեր նվիրեց Բոստոնի Սուրբ Ստեփանոս վարժարանին
Մարտի 31-ին ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում է նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը,  ԱՄՆ-ում այցելել է Սուրբ Ստեփանոս ազգային վարժարան:
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ վարժարանի տնօրեն Հուրի Բոյամյանի և այլ պատասխանատուների ուղեկցությամբ Սերժ Սարգսյանը շրջել է վարժարանում, հետաքրքրվել կրթական այս հաստատության ընթացիկ գործունեությամբ, առկա խնդիրներով ու ծրագրերով, շփվել վարժարանի սաների և ուսուցիչների հետ: ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն էլ գրքեր և ուսումնաօժանդակ նյութեր նվիրեց Վարժարանին:
Սուրբ Ստեփանոս եկեղեցու կողմից հիմնված շուրջ 30-ամյա պատմություն ունեցող այս կրթօջախ են հաճախում համայնքի ամենատարբեր տարիքի 170-ից ավելի երեխաներ:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян преподнесла книги гимназии Св. Степанос Бостона
Делегация во главе с Президентом РА Сержем Саргсяном, в составе которой также  Министр Диаспоры РА Грануш Акопян, посетила в США национальную гимназию  Св.Степанос.
Как сообщает «Армяне сегодня», в сопровождении директора гимназии Ури Боямян и других ответственных лиц Серж Саргсян обобшел гимназию, поинтересовался деятельностью этого очага образования, имеющимися проблемами и программами, пообщался с воспитанниками и педагогами гимназии. Министр Диаспоры РА Грануш Акопян преподнесла гимназии книги и учебно-вспомогательные материалы.
Основанный церковью Св.Степанос, этот очаг образования имеет почти 30-летнюю историю, его посещают более 170 детей общины разного возраста.