ՀՀ սփյուռքի նախարարը հարցազրույց տվեց լիբանանյան «Ալ Մայադին» հեռուստաընկերությանը
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հարցազրույց տվեց լիբանանյան «Ալ Մայադին» արբանյակային հեռուստաընկերության նկարահանող խմբին:
Հարցազրույցի թեման սիրիական ճգնաժամի հետևանքով Հայաստան տեղափոխված սիրիահայության հիմնախնդիրներն էին:
Պատասխանելով հեռուստալրագրողի հարցերին՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հանգամանալի պատմեց սիրիահայությանը սատար կանգնելու, նրանց համար բավարար կենսապայմաններ ապահովելու, նոր պայմաններին և հասարակությանը ինտեգրվելու նպատակով ցուցաբերվող պետական աջակցության, այս ուղղությամբ ՀՀ սփյուռքի նախարարության և այլ գերատեսչությունների, բարեգործական և հասարակական կազմակերպությունների  կողմից իրականացվող աշխատանքների մասին:

RA Minister of Diaspora gives interview to Lebanon’s Al Mayadeen TV
On September 19, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan gave an interview to the crew of Lebanon’s Al Mayadeen satellite television company.
The interview was devoted to the key issues facing Syrian-Armenians having moved to Armenia as a result of the crisis in Syria.
In her responses to the TV journalist’s question, Minister Hranush Hakobyan talked about the assistance that the Armenian government has been providing to support the Syrian-Armenians, ensure satisfactory living conditions for them and help them integrate, as well as the activities carried out by the RA Ministry of Diaspora, other government agencies, charitable and non-governmental organizations in this direction.