Համահայկական խաղերի պատվիրակություններն այցելել են Ծիծեռնակաբերդ
Հայաստանում անցկացվող Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի կոմիտեի եւ պատվիրակությունների ներկայացուցիչներն ու պատվավոր հյուրերն օոստոսի 3-ի առավոտյան այցելել են Ծիծեռնակաբերդ եւ ծաղիկներ դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը խորհրդանշող անմար կրակի մոտ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հյուրերը նաեւ եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նորաբաց ցուցասրահում, որտեղ ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը ներկայացրել է ցուցանմուշները, բացառիկ լուսանկարներն ու տարեգրությունները:
Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերը կանցկացվեն օգոստոսի 2-13-ը: Խաղերի օրակարգում ընդգրկված նախկին տասը մարզաձևին` ֆուտբոլ, մինի ֆուտբոլ, բասկետբոլ, վոլեյբոլ, ատլետիկա, թենիս, սեղանի թենիս, շախմատ, բադմինթոն, լող, ավելացնել են ևս յոթը` լողափնյա վոլեյբոլ, սպորտային պարեր, գոլֆ, հանդբոլ, բազկամարտ, հեծանվասպորտ և հրաձգություն:
Այս խաղերը իսկապես, որ աննախադեպ են ոչ միայն մարզաձևերի առատությամբ այլ նաև մասնիկներից քանակով, որը գերազանցում է 6350ը:

Члены делегаций Всеармянских игр посетили Цицернакаберд
Члены делегаций и представители оргкомитета 6­х летних Всеармянских игр утром 3­го августа посетили Цицернакаберд, где возложили цветы к Мемориалу и Вечному огню. Как передает «Арменпресс», они также побывали в Музее­институте Геноцида армян, где директор Айк Демоян показал им экспозицию. 6­е летние Всеармянские игры пройдут 2-­13­-го августа.
В программе игр – футбол, мини футбол, баскетбол, волейбол, атлетика, теннис, настольный теннис, плавание, пляжный волейбол, спортивные танцы, гольф, гандбол, рестлинг, велосипедный спорт, стрельба.Эти игры беспрецедентны как по обилию видов спорта, рак и по числу участников – свыше 6350.