Օլիմպիական 6-րդ խաղերի Արգենտինայի և Ուրուգվայի պատվիրակությունները Մայր Աթոռում
Oգոստոսի 2-ին ՔԴԿ տնօրեն Գերաշնորհ Տեր Վարդան Եպիսկոպոս Նավասարդյանը Գևորգյան հոգևոր ճեմարանում հանդիպեց Համահայկական Օլիմպիական 6-րդ խաղերի Արգենտինայի և Ուրուգվայի պատվիրակությունների հետ: Սրբազան Հայրը ներկաներին բարի գալուստ մաղթեց Մայր Հայրենիք և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին՝ փոխանցելով Նորին Սրբության ողջույններն ու օրհնությունը:
Այնուհետև Սրբազան Հայրը խոսեց երիտասարդների առջև ծառացած մարտահրավերների և հավատքով դրանք ընկալելու և դիմագրավելու ուղիների մասին:
Հանդիպմանը ներկա էին Արգենտինայի հայոց թեմի առաջնորդանիստ Ս. Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու հոգևոր հովիվ Հոգեշնորհ Տեր Մաղաքիա վարդապետ Ամիրյանը և ՔԴԿ աշխատակից Բարեշնորհ Հովհաննես սարկավագ Մանուկյանը:

Делегации Аргентины и Уругвая на 6-х Панармянских олимпийских играх посетили Первопрестол
Директор ЦХВ епископ Вардан Навасардян 2 августа в духовной семинарии Геворгян принял делегации Аргентины и Уругвая на 6-х Панармянских олимпийских играх. Святейший отец пожелал присутствующим добро пожаловать на Родину и в Первопрестольный Святой Эчмиадзин, передав приветствия и благословение Его Святейшества.
Святейший отец говорил о вызовах, стоящих перед молодежью и путях их восприятия и преодоления с верой.
На встрече присутствовали духовный пастырь церкви Св. Григор Лусаворич Аргентины вардапет Магакиа Амирян и сотрудник ЦХВ дьякон Ованес Манукян.