Իտալական Պարմա քաղաքում Հայոց ցեղասպանության թեմայով ցուցահանդես է բացվել
Իտալական Պարմայի «Պիեռ-Մարիա Ռոսսի» թանգարանում Հայոց ցեղասպանության թեմայով ցուցահանդես է բացվել: Ըստ TV Parma-ի, ներկայացված են գերմանացի հայտնի մարդասեր Արմին Վեգների լուսանկարները: Ցուցադրությունը տևելու է մինչև օգոստոսի 2-ը, գրում է News.am-ը:
«Վեգների լուսանկարներում պահպանվել են ողբերգության մասին վկայությունները: Նա նպատակ ուներ աշխարհին պատմել այն մասին, թե ինչ է տեղի ունեցել Օսմանյան կայսրությունում: Ավելի ուշ նա փորձեց կանխել Հիտլերի գործողությունները՝ հրեաների կոտորածի առաջին ալիքից հետո 1933 թվականին նրան ուղղված նամակով»,- նշվում է ռեպորտաժում:
Ցուցահանդեսին մասնակցել է նաև Արմին Վեգների որդին՝ Միշա Վեգները, որը ներկայացրել է հոր մասին «Նամակ Հիտլերին» գիրքը:

Парма: Выставка по Геноциду армян и презентация книги сына Армина Вегнера
В музее «Пьер-Мария Росси» в итальянской Парме проходит выставка по Геноциду армян. Как отмечается в репортаже телеканала TV Parma, на выставке представлены фотографии известного немецкого гуманиста Армина Вегнера. Выставку решено продлить до 2 августа.
«Свидетельства о трагедии сохранились в фотографиях Вегнера. Он поставил цель рассказать миру о том, что происходило в пустынях Анатолии. Позднее он попытался остановить Гитлера – в письме, обращённом к нему в 1933  году, после первых еврейских погромов. Вегнер считается праведником у армян и евреев», – говорится в репортаже.
На выставке побывал и сын Армина Вегнера, Миша Вегнер, представивший свою книгу об отце «Письмо Гитлеру».