ՀՀ ԱԳՆ-ն խորհուրդ է տալիս զերծ մնալ Եգիպտոս այցելելուց
Հաշվի առնելով Եգիպտոսում ծավալվող իրադարձությունները՝ արտաքին գործերի նախարարությունը խորհուրդ է տալիս ՀՀ քաղաքացիներին առանց հույժ անհրաժեշտության զերծ մնալ Եգիպտոս այցելություններից։
Եգիպտոսում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին խորհուրդ ենք տալիս զերծ մնալ զանգվածային կուտակումների վայրերից և որևիցե խնդրի առաջացման դեպքում անմիջապես կապ հաստատել Կահիրեում ՀՀ դեսպանատան հետ, որտեղ սահմանված է հերթապահություն՝ հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +202 27374157: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

М�?Д РА рекомендует воздерживаться от посещения Египта
Учитывая разворачивающиеся в Египте события, Министерство иностранных дел рекомендует гражданам РА без крайней необходимости воздерживаться от посещения Египта.
Находящимся в Египте гражданам РА рекомендуем воздерживаться от посещения мест массового скопления людей и при возникновении каких-либо проблем незамедлительно наладить связь с посольством РА в Каире, где установлено дежурство на следующем телефонном номере: +202 27374157. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из пресс-службы М�?Д РА.