Կնեսետի պատվիրակությունն ապրիլի 24-ին կայցելի Հայաստան
Իսրայելի խորհրդարանի՝ Կնեսերտի, պատգամավորների պատվիրակությունը կայցելի Հայաստան՝ ապրիլի 24-ին մասնակցելու Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին:
Նշվում է, որ այդ այցելությունը չի նշանակում, որ Իսրայելը փոխել է իր պաշտոնական քաղաքականությունն Հայոց ցեղասպանության հարցում;
NEWSru.co.il-ի փոխանցմամբ՝ նախօրեին նախաձեռնող խումբը ստորագրահավաք է սկսել, որով կոչ է անում Իսրայելին պաշտոնապես ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը: Հանձնագրի տեքստը գրված է երեք լեզուներով՝ անգլերեն, եբրայերեն եւ ռուսերեն:

Knesset delegation to visit Armenia for April 24 events
The delegation of Israel’s Knesset will leave for Armenia for the participation of the ceremonies dedicated to the centenary of the Armenian Genocide.
It is noted that the visit of the parliamentary delegation to Armenia does not suggest changes in Israel’s official policy on the matter, NEWSru.co.il reported.
Earlier a group of Israelis launched a signature campaign under a petition calling for official recognition of the Armenian Genocide by Israel. The text of petition was posted on English, Hebrew and Russian.