Գերմանիայում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված քննարկում է տեղի ունեցել
Գերմանիայում կազմակերպված «Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակը» խորագրով քննարկման ընթացքում պրոֆեսոր Միհրան Դաբաղը նշել է, որ քրդական շարժումը Միջին արևելքում պետք է աջակցություն ստանա: Այս մասին ըստ «Հայերն այսօր»-ի գրում է bestanuce1.com կայքը:
Գերմանիայի Հագեն քաղաքում քրդական ինստիտուտի կողմից Ժողովրդավարական ալևիական միության կոնֆերանս դահլիճում Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված քննարկում է տեղի ունեցել:
Քննարկմանը մասնակցել են Գերմանիայի հայկական կոմիտեից պրոֆեսոր Միհրան Դաբաղը, եզդի համայնքից Շենգալ Իչինը, պատմաբան Ասլան Քըզըլհանը, Թուրքիայից փաստաբան Էրդալ Դողանը, ասորի համայնքի ներկայացուցիչ, սոցիոլոգ Քենան Արազը, Քրդստանի իսլամական համայնքի ղեկավար Հաֆըզ Թուրհալլըն:

Discussion on Armenian Genocide Centennial in Germany
During a discussion on “The Armenian Genocide Centennial” in Germany, Professor Mihran Dabag mentioned that there is a need to support the Kurdish movement in the Middle East, writes bestanuce1.com, according to Hayern Aysor.
The discussion on the Armenian Genocide Centennial was hosted by the Kurdish Institute at the conference hall of the Democratic Union of Alevis in Hagen, Germany.
Among the participants of the discussion were Professor Mihran Dabag from the Armenian Committee of Germany, Shengal Ichin from the Yazidi community, historian Aslan Kezelhan, Turkish lawyer Erdal Dogan, representative of the Assyrian community, sociologist Kenan Araz, as well as leader of the Islamic community of Kurdistan Hafez Turhalen.