Շարունակվում են Սփյուռքի նախարարի հանդիպումները Ավստրալիայում
Մարտի 23-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը աշխատանքային նախաճաշ-հանդիպում է ունեցել Ավստրալիայի ՀՅԴ կոմիտեի ներկայացուցիչ Հայկ Կայսերյանի, Ավստրալիայի Հայ դատի գրասենյակի ղեկավար Վաչէ Ղահրամանյանի և Ավստրալիայի Հայ դատի գործադիր տնօրեն Գրեգ Սողոմոնյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համայնքային հարցեր, անդրադարձ է կատարվել նաև Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ձեռնարկներին:
Այնուհետև նախարար Հրանուշ Հակոբյանը այցելել է Ռայդ քաղաք և հանդիպել Հայ տարեցների խմբի հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել 65-ից բարձր տարիքի շուրջ 110 անձինք:
Նախարարն այցելել է նաև տեղի Առաջնորդարան, որտեղ հանդիպել է Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի Հայոց թեմի բարեխնամ առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Հայկազուն Սրբազան Եպիսկոպոս Նաջարյանի և քաղաքի խորհրդի անդամ Սարգիս Եկելյանի հետ: Մի շարք հարցեր քննարկելուց հետո, նախարարը Սարգիս Եկելյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել քաղաքապետարանում:

Продолжаются встречи министра Диаспоры РА в Австралии
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 23 марта присутствовала на завтраке-встрече с представителем комитета АРФД Австралии Айком Кайсеряном, руководителем офиса Ай-Дат Австралии Ваче Каграманяном и исполнительным директором Ай-Дат Австралии Грегом Согомоняном.
В ходе встречи были обсуждены общинные вопросы, затронуты также мероприятия, посвященные 100-летию Геноцида армян.
Затем министр Грануш Акопян посетила город Райд и встретилась с Группой старейшин армян. Во встрече участвовали около 110 лиц старше 65 лет.
Министр посетила также местное предстоятельство, где встретилась с предстоятелем армянской епархии Австралии и Новой Зеландии Святейшим епископом Айказуном Наджаряном и членом совета города Саркисом Екеляном. Обсудив ряд вопросов, министр и Саркис Екелян совершили экскурсию по мэрии.