Շարունակվում են Սփյուռքի նախարարի հանդիպումները Ավստրալիայում
Մարտի 23-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը աշխատանքային նախաճաշ-հանդիպում է ունեցել Ավստրալիայի ՀՅԴ կոմիտեի ներկայացուցիչ Հայկ Կայսերյանի, Ավստրալիայի Հայ դատի գրասենյակի ղեկավար Վաչէ Ղահրամանյանի և Ավստրալիայի Հայ դատի գործադիր տնօրեն Գրեգ Սողոմոնյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համայնքային հարցեր, անդրադարձ է կատարվել նաև Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ձեռնարկներին:
Այնուհետև նախարար Հրանուշ Հակոբյանը այցելել է Ռայդ քաղաք և հանդիպել Հայ տարեցների խմբի հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել 65-ից բարձր տարիքի շուրջ 110 անձինք:
Նախարարն այցելել է նաև տեղի Առաջնորդարան, որտեղ հանդիպել է Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի Հայոց թեմի բարեխնամ առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Հայկազուն Սրբազան Եպիսկոպոս Նաջարյանի և քաղաքի խորհրդի անդամ Սարգիս Եկելյանի հետ: Մի շարք հարցեր քննարկելուց հետո, նախարարը Սարգիս Եկելյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել քաղաքապետարանում:

Meetings of RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan in Australia continue
On March 23, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan had a breakfast-meeting with representative of the ARF-D Armenian National Committee of Australia Haig Gaiserian, Director of the Armenian National Committee of Australia Vatche Gahramanian and Executive Director of the Armenian National Committee of Australia Greg Soghomonian.
During the meeting, the sides discussed issues concerning the Australian-Armenian community and reflected on the events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide.
After the meetings, the minister visited Ryde where she had a meeting with Armenian elders. Among those attending the meeting were nearly 110 people over the age of 65, Primate of the Diocese of the Armenian Church of Australia and New Zealand, His Grace, Father, Bishop Haigazoun Najarian,member of the city council Sarkis Yedelian and others.
Greeting the gathered, the minister expressed her gratitude to those who have overcome many obstacles and difficulties and have managed to preserve the Armenian identity and show the best attributes of the Armenians to the world.