Մասսաչուսեթսի օրենսդիրները պատվոգրեր են հանձնել Ցեղասպանությունը վերապրածներին
Մասսաչուսեթս նահանգի Ներկայացուցիչների պալատի ներկայացուցիչներն ու սենատորները պատվոգրեր են հանձնել հայերին, ովքեր վերապրել են Հայոց ցեղասպանությունը:
Հունիսի 10-ին օրենսդիրները այցելել են Բոստոնի հայկական ծերանոց (Armenian Nursing and Rehabilitation Center): Նաոմի Արմենը, Ագնեսս Ազնավուրյանը, Արմինե Բաղդիկյանը, Ազատուհի Դոնաբեդյանը եւ Վազգեն Հովհաննիսյանը օրենսդիրների ձեռքերից պատվոգրեր են ստացել, փոխանցում է «Boston Globe-ը»:
Սենատոր Վիլյամ Բրաունսբերգերի խոսքով` իր համար պատիվ եւ հաճույք էր այդ վերականգնողական կենտրոնում հանդիպել խորը պատմությամբ քաղաքացիների: «Նրանք անասելի ցավ են ապրել Ցեղասպանության ժամանակ եւ դրանից հետո, սակայն իրենց ուժի եւ քաջության շնորհիվ կարողացել են մեծ ավանդ ունենալ Մասսաչուսեթսի նահանգի կայացման հարցում, այդ թվում` հետագա սերունդներին Ցեղասպանության վերաբերյալ ճշմարտացի տեղեկություններ հաղորդելով»,-ընդգծել է Մասսաչուսեթս նահանգի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ջոնաթան Հեթչը:

Законодатели Массачусетса вручили грамоты пережившим Геноцид армянам
Сенаторы и члены Палаты представителей штата Массачусетс вручили грамоты армянам, пережившим Геноцид в Османской империи.
10 июня законодатели посетили армянский дом престарелых (Armenian Nursing and Rehabilitation Center) в Бостоне. Наоми Армен, Агнесс Азнавурян, Армине Багдикян, Азатуи Донабедян и Вазген Ованесян получили грамоты из рук законодателей, сообщает «Boston Globe» .
По словам сенатора Вильяма Браунсбергера, для него было честью и удовольствием встретиться с гражданами с глубокой историей в этом центре реабилитации. Они пережили невыразимую боль во время и после Геноцида армян, но через свою силу и мужество им удалось внести большой вклад в устройство штата Массачусетс, в том числе путем информирования последующих поколений о правде Геноцида», – подчеркнул член Палаты представителей штата Массачусетс Джонатан Хечт.