Տավուշում հակառակորդի կողմից դիվերսիոն փորձերի արդյուքնում հայկական կողմն ունի 2 զոհ և վիրավորներ
Հակառակորդը շարունակելով սահմանային իրավիճակի ապակայունացնող գործողությունները, ՀՀ և ԼՂՀ ողջ սահմանի տարբեր հատվածներում շարունակում է դիվերսիաների և հարձակումների մարտավարությունը: Tert.am-ի հաղորդմամաբ՝ այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ-ն մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը
Ադրբեջանական զինված ուժերը հաշվի չնստելով իրենց մեծաթիվ կորուստների հետ, որոնք ուղղակի կոպտորեն թաքցնում են, շարունակում են մարտավարապես անիմաստ դիվերսիաներ իրականացնել: Գիշերվա ընթացքում խախտումների ընդհանուր թիվը անցնում է 300-ը:
Այսօր առավոտյան ժամը 9:00-ի սահմաններում ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները հարձակում են իրականցրել նաև Տավուշի մարզի Բերդի տարածաշրջանի մարտական դիրքերից մի քանիսի ուղղությամբ:
Հայկական բանակի համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից ժամանակին հայտնաբերվելով մարտ է սկսվել, որը տևել է շուրջ կես ժամ: Հակառակորդը կորուստներ կրելով և մարտական խնդիրը չկատարելով հետ է շպրտվել, սակայն, ցավոք, հայկական կողմն ունի երկու զոհ և վիրավորներ: Զոհվել են լեյտենանտ Կարեն Արարատի Գալստյանը և շարքային Արտակ Վաղարշակի Սարգսյան:
ՀՀ ՊՆ-ը կիսում է մեր շարքերից հեռացած զինծառայողների կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցություն է հայտնում նրանց ընտանիքներին ու հարազատներին: Լարվածության ողջ պատասխանատվությունը ու հետևանքները մնում են Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության խղճին:
Հիշեցնենք, որ երեկ հայկական Զինված ուժերը  24-ժամյա կանխարգելիչ գործողություններ են  իրականացրել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։ Ադրբեջանական կողմը, ըստ տեղեկությունների, ունի 3 զոհ, հայկական կողմից զոհեր և վիրավորներ չկան։
Հիշեցնենք նաև, որ ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ն մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկություն էր տարածել, որ Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը լիովին կասեցրել է սեփական Զինված ուժերին վերաբերվող ցանկացած բացասական տեղեկատվության հրապարակումը, այդ թվում՝ սահմանային բախումների ժամանակ արձանագրված զոհերի:

В результате диверсионной попытки со стороны противника в Тавуше армянская сторона имеет двух погибших и раненых
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/01/collage.jpg)
Противник продолжает действия по дестабилизации ситуации на границе, на различных направлениях на всем протяжении границы с Арменией и линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой продолжается тактика диверсий и нападений. Как сообщает Tert.am, запись об этом на своей страничке в фейсбуке сделал пресс-секретарь МО РА Арцрун Ованнисян.
Не считаясь с большими потерями, которые грубо скрываются от общественности, азербайджанские вооруженные силы продолжают осуществлять стратегически бессмысленные диверсии. Общее число нарушений за минувшую ночь превышает 300.
Сегодня около 9:00 утра подразделения специального назначения азербайджанской армии совершили нападения в направлении несколько опорных пунктов Бердского района Тавушской области.
Соответствующие подразделения Армянской армии своевременно выявили попытки, завязался бой, продлившийся около получаса. Противник, понеся потери и не сумев выполнить боевую задачу, был отброшен на исходные позиции, однако у армянской стороны, к сожалению, есть двое погибших и раненые. Погиб лейтенант Карен Араратович Галстян и рядовой Артак Вагаршакович Саркисян.
Министерство обороны РА разделяет горе тяжелой утраты и выражает соболезнования семьям и близким погибших. Вся ответственность за обострение ситуации и последствия ложится на военно-политическое руководство Азербайджана.
Напомним, что вчера армянские Вооруженные силы осуществили превентивные действия в направлении азербайджанских позиций. По имеющимся сведениям, у Азербайджанской стороны имеется 3 погибших, с армянской стороны жертв и раненых нет.
Напомним также, что ранее пресс-секретарь МО РА Арцрун Ованнисян распространил сообщение, что Министерство обороны Азербайджана полностью прекратило публикацию любой отрицательной информации, касающейся собственных Вооруженных сил, в том числе – о жертвах, зафиксированных в ходе пограничных столкновений.