Տավուշում հակառակորդի կողմից դիվերսիոն փորձերի արդյուքնում հայկական կողմն ունի 2 զոհ և վիրավորներ
Հակառակորդը շարունակելով սահմանային իրավիճակի ապակայունացնող գործողությունները, ՀՀ և ԼՂՀ ողջ սահմանի տարբեր հատվածներում շարունակում է դիվերսիաների և հարձակումների մարտավարությունը: Tert.am-ի հաղորդմամաբ՝ այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ-ն մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը
Ադրբեջանական զինված ուժերը հաշվի չնստելով իրենց մեծաթիվ կորուստների հետ, որոնք ուղղակի կոպտորեն թաքցնում են, շարունակում են մարտավարապես անիմաստ դիվերսիաներ իրականացնել: Գիշերվա ընթացքում խախտումների ընդհանուր թիվը անցնում է 300-ը:
Այսօր առավոտյան ժամը 9:00-ի սահմաններում ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները հարձակում են իրականցրել նաև Տավուշի մարզի Բերդի տարածաշրջանի մարտական դիրքերից մի քանիսի ուղղությամբ:
Հայկական բանակի համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից ժամանակին հայտնաբերվելով մարտ է սկսվել, որը տևել է շուրջ կես ժամ: Հակառակորդը կորուստներ կրելով և մարտական խնդիրը չկատարելով հետ է շպրտվել, սակայն, ցավոք, հայկական կողմն ունի երկու զոհ և վիրավորներ: Զոհվել են լեյտենանտ Կարեն Արարատի Գալստյանը և շարքային Արտակ Վաղարշակի Սարգսյան:
ՀՀ ՊՆ-ը կիսում է մեր շարքերից հեռացած զինծառայողների կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցություն է հայտնում նրանց ընտանիքներին ու հարազատներին: Լարվածության ողջ պատասխանատվությունը ու հետևանքները մնում են Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության խղճին:
Հիշեցնենք, որ երեկ հայկական Զինված ուժերը  24-ժամյա կանխարգելիչ գործողություններ են  իրականացրել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։ Ադրբեջանական կողմը, ըստ տեղեկությունների, ունի 3 զոհ, հայկական կողմից զոհեր և վիրավորներ չկան։
Հիշեցնենք նաև, որ ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ն մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկություն էր տարածել, որ Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը լիովին կասեցրել է սեփական Զինված ուժերին վերաբերվող ցանկացած բացասական տեղեկատվության հրապարակումը, այդ թվում՝ սահմանային բախումների ժամանակ արձանագրված զոհերի:

Two Armenians soldiers killed and more injured after opponent’s diversion attempt in Tavush
With its ongoing actions destabilizing the situation on the border, the opponent continues with its strategy on attacks and diversions in different sectors of the border between the Republic of Armenia and the Nagorno-Karabakh Republic. This is what press speaker of the RA Ministry of Defense Artsrun Hovhannisyan wrote on his Facebook page, as Tert.am reports.
Not coming to grips with their great losses that they simply conceal, Azerbaijan’s Armed Forces continue with nonsensical diversions, committing over 300 violations over one night.
This morning at around 9:00 the special significance subdivisions of the Azerbaijani army also attacked several military positions in the Berd region of Tavush Province.
The Armenian army’s corresponding subdivisions noticed the subdivisions, after which a clash began and lasted nearly half an hour. The opponent suffered losses, failed to meet its objective and was thrown back, but unfortunately, the Armenian side has two victims and more injured parties. Lieutenant Karen Galstyan and soldier Artak Sargsyan were killed.
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia shares the pain over the loss of the soldiers and expresses its support to their families and relatives. Azerbaijan’s military and political leaders are completely responsible for the tension, and the consequences will remain as part of their conscience.
Let us remind that the Armenian Armed Forces have carried out round-the-clock preventive actions in the direction of the Azerbaijani forces. Based on information, Azerbaijan has three victims, while the Armenian side doesn’t have any victims or injured parties.
Let us also remind that earlier, press speaker of the RA Ministry of Defense Artsrun Hovhannisyan disseminated information according to which the Ministry of Defense of Azerbaijan had fully suspended the release of any negative information regarding its own Armed Forces, including information about the number of victims recorded during border clashes.