Անլռելի զանգակատուն. Հայաստան 1915 -1918. Իսպանիայում Ցեղասպանության լուսանկարների շրջիկ ցուցադրություն է բացվել
Իսպանիայում հունվարի 21-ին բացվել է  «Անլռելի զանգակատուն. Հայաստան 1915 -1918»  շրջիկ ցուցադրությունը, որի նպատակն է՝ Իսպանիայում տարածել և քարոզել  մեկուկես միլիոն քրիստոնյաների  Ցեղասպանությունը` իրագործված թուրք իսլամիստների ձեռքով, գրում է Tert.am-ը:
Ինչպես հայտնում է madridgratis.net մադրիդյան պարբերականը` «Անլռելի զանգակատուն. Հայաստան 1915 -1918» ցուցադրությունը, որը տեղեկատվական բնույթ է կրում, կազմակերպվել է «Մադրիդի հայեր» ասոցիացիայի կողմից` Իսպանիայում ՀՀ դեսպանության հովանու ներքո:
«Առաջին անգամ է նմանօրինակ միջոցառում կազմակերպվում Իսպանիայում: Այն հնարավորություն է ընձեռում լուսանկարների միջոցով ավելի լավ  տեղեկացված լինել 1915-1918 թվականներին Օսմանյա կայսրության կազմում տեղի ունեցած Հայոց ցեղասպանության մասին:  Ցեղասպանությունն իրականացվել է հայ ժողովրդի նկատմամբ, որին զոհ է գնացել 1.5 մլն մարդ, մնացյալ ողջ ժողովուրդն էլ տեղահանվել է իր պատմական բնակավայրից»,-գրում է աղբյուրը՝ հավելելով.
«Այս երկար ու դժվարին  99  տարվա ընթացքում Ցեղասպանությունը չի ընդունվել՝ ինչպես որ հարկն է և շարունակում է հնչել որպես «ոչ պաշտոնական» իրողություն մարդկության համար: Ցուցադրության նպատակն է՝ փոխել այս մտածելակերպը, այցելուներին հնարավորություն տալ՝ ճանաչելու 20-րդ դարի ամենակարևոր հանցագործությունը` Մեծ եղեռնը»:
Ցուցադրությունն անցկացվում է Մադրիդի շրջանի Ալկարա դե Էնարես քաղաքի «Կինտա դե Սերվանտես» սրահում, բաց է երեքշաբթիից կիրակի օրերին:

«Несмолкающая колокольня. Армения 1915-1918». В �?спании открылась передвижная экспозиция фотографий Геноцида
В �?спании 21 января открылась передвижная экспозиция «Несмолкающая колокольня. Армения 1915-1918», цель которой – распространить и пропагандировать в �?спании сведения о Геноциде полутора миллионов христиан, осуществленном руками исламистов, пишет Tert.am.
Как сообщает мадридское издание madridgratis.net, экспозиция «Несмолкающая колокольня. Армения 1915-1918», носящая информационный характер, организована ассоциацией «Армяне Мадрида» под патронатом посольства РА в �?спании.
«Впервые подобное мероприятие организуется в �?спании. Оно дает возможность посредством фотографий быть лучше осведомленными о Геноциде армян, происшедшем в 1915-1918 годах в составе Османской империи. Геноцид был осуществлен в отношении армянского народа, жертвами его стали 1,5 миллиона человек, весь остальной народ был депортирован со своих исторических мест проживания, – пишет источник. �? добавляет: – В течение этих долгих и трудных 99 лет Геноцид не признан должным образом и продолжает звучать для человечества как «неофициальная» реальность. Цель экспозиции – изменить этот образ мышления, дать возможность посетителям ознакомиться с самым страшным преступлением XX века – Геноцидом».
Экспозиция проводится в зале «Кинта де Сервантес» города Алкара де Энарес области Мадрида, открыта со вторника по воскресенье.