Մոսկվայում ավարտվել է Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստը
Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում երեկ ավարտվել է Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստը՝ նվիրված 2015թ. հունվարի 1-ից Եվրասիական տնտեսական միության և դրա մարմինների գործունեության մեկնարկի գործնական ասպեկտներին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Նիստին մասնակցել են Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ռուսաստանի Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Բելառուսի Նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի Նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը, Ղրղզստանի Նախագահ Ալմազբեկ Աթամբաևը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Վիկտոր Խրիստենկոն, ովքեր նիստի արդյունքներն ամփոփվել են համատեղ մամուլի ասուլիսում:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների ղեկավարներին՝ Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի միանալու հարցում աջակցության համար, նաև նշել այդ երկրների համապատասխան նախարարությունների, գերատեսչությունների, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կատարած մեծ աշխատանքը և բոլորին մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
Երեկոյան Մոսկվայում ՀՀ Նախագահի կեցավայրում՝ «Արարատ Պարկ Հյաթ» հյուրանոցում, Նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից տրվել է ընդունելություն՝ Եվրասիական տնտեսական միության մասին պայմանագրին Հայաստանի միանալու գործընթացի ավարտի կապակցությամբ:

В Москве завершилось заседание Высшего Евразийского экономического совета
В столице Российской Федерации Москве завершилось заседание Высшего Евразийского экономического совета, посвященное практическим аспектам начала деятельности с 1 января 2015 года Евразийского экономического союза и его органов.
В заседании приняли участие Президент Армении Серж Саргсян, Президент России Владимир Путин, Президент Беларуси Александр Лукашенко, Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев, Президент Кыргызстана Алмазбек Атамбаев и Председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии Виктор Христенко, которые подвели итоги заседания на совместной пресс-конференции.
Президент Серж Саргсян поблагодарил глав государств-членов Евразийского экономического союза за поддержку в вопросе присоединения Армении к Евразийскому экономическому союзу, а также отметил большую работу, выполненную соответствующими министерствами, ведомствами этих стран, Евразийской экономической комиссией и пожелал всем успехов в дальнейшей деятельности.
Вечером в резиденции Президента РА в Москве – гостинице «Арарат Парк Хаятт» от имени Президента Сержа Саргсяна будет дан прием по случаю завершения процесса присоединения Армении к Договору о Евразийском экономическом союзе.