Մոսկվայում ավարտվել է Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստը
Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում երեկ ավարտվել է Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստը՝ նվիրված 2015թ. հունվարի 1-ից Եվրասիական տնտեսական միության և դրա մարմինների գործունեության մեկնարկի գործնական ասպեկտներին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Նիստին մասնակցել են Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ռուսաստանի Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Բելառուսի Նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի Նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը, Ղրղզստանի Նախագահ Ալմազբեկ Աթամբաևը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Վիկտոր Խրիստենկոն, ովքեր նիստի արդյունքներն ամփոփվել են համատեղ մամուլի ասուլիսում:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների ղեկավարներին՝ Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի միանալու հարցում աջակցության համար, նաև նշել այդ երկրների համապատասխան նախարարությունների, գերատեսչությունների, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կատարած մեծ աշխատանքը և բոլորին մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
Երեկոյան Մոսկվայում ՀՀ Նախագահի կեցավայրում՝ «Արարատ Պարկ Հյաթ» հյուրանոցում, Նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից տրվել է ընդունելություն՝ Եվրասիական տնտեսական միության մասին պայմանագրին Հայաստանի միանալու գործընթացի ավարտի կապակցությամբ:

There takes place session of Supreme Eurasian Economic Council in Moscow
There took place a session of the Eurasian Supreme Economic Council in the capital city of the Russian Federation Moscow, dedicated to the practical aspects of the activities to be carried out by the Eurasian Economic Union (EEU) and its bodies from the January 1st of 2015 onwards.
Armenian President Serzh Sargsyan, Russian President Vladimir Putin, Belarusian President Alexander Lukashenko, Kazakhstani President Nursultan Nazarbayev, Kyrgyzstani President Almazbek Atambayev and Viktor Khristenko, Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission took part in the session, summing up its results during a joint press conference.
President Serzh Sargsyan thanked the EEU heads of state for supporting Armenia in joining the EEU, emphasizing the huge work carried out by relevant ministries, agencies and the Eurasian Economic Commission and wished everybody success in their further activities.
This evening, at the Ararat Park Hyatt Hotel – the RA President’s residence in Moscow – President Serzh Sargsyan is to host a reception on the occasion of completing the process of Armenia’s accession to the Eurasian Economic Union Treaty.